WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Dania w 2014 roku zorganizuje mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych

W duńskiej stolicy odbywa się obecnie dziesiąty kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). W drugim jego dniu delegaci zdecydowali, gdzie za cztery lata odbędą się mistrzostwa Starego Kontynentu.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

O organizację mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych ubiegała się Dania oraz wspólnie Chorwacja z Węgrami. Działacze zgromadzeni w Kopenhadze postanowili, że ME w 2014 roku odbędą się w Skandynawii. Duńska kandydatura zdobyła 24 głosy (51,1 procenta), a chorwacko-węgierskiego tylko o 2 mniej (46,8 procenta). Przedstawiciel jednej z krajowych federacji wstrzymał się od głosu.

Władze EHF wstępnie zaakceptowały miasta, które miałyby gościć mistrzostwa Europy w 2014 roku. Na liście znalazło się pięć miejscowości: Aalborg (Gigantium), Aarhus (NRGi Arena), Ballerup (Super Arena), Odense (Arena Fyn) oraz Herning (MCH Multi Arena).

- Daliśmy z siebie wszystko, ale Duńczycy zdołali wykorzystać to, że kongres odbywa się u nich. Wynik głosowania pokazuje naszą siłę, gdyż byliśmy w stanie zebrać takie poparcie na ich terenie, choć Dania miała silne poparcie na kongresie. Na jej rzecz lobbował nawet król Frederik. Kiedy wchodziliśmy na salę mieliśmy świadomość, że możemy przegrać i pozostanie nam tylko pogratulować zwycięzcom - powiedział chorwacki działacz Sandi Šola.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / index.hr

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.