Coraz lepsza forma Orlen Wisły. Dramatyczny mecz w Olsztynie (wyniki)

Orlen Wisła Płock prezentuje coraz lepszą formę. Nafciarze w 6. kolejce PGNiG Superligi pewnie pokonali przed własną publicznością drużynę Chrobrego Głogów 38:27.

Łukasz Wojtczak

Płocczanie nie dali gościom najmniejszych szans i od początku narzucili swój styl gry. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 18:13. W drugiej połowie Wisła kontrolowała przebieg spotkania, konsekwentnie powiększając prowadzenie. Najlepszy mecz od początku sezonu zagrał Duńczyk Lars Madsen. Z dobrej strony zaprezentował się również powołany niedawno do reprezentacji Polski Kamil Syprzak. Ostatecznie Orlen Wisła pokonała Chrobrego Głogów 38:27.

Niezwykle dramatyczny przebieg miało spotkanie w Olsztynie, gdzie Warmia Anders Group Społem Olsztyn, dzięki bramce zdobytej w ostatnich sekundach, pokonała wicemistrza Polski, MMTS Kwidzyn 32:31. Olsztynianie pokazali niesamowity charakter, bowiem na pięć minut przed końcem spotkania przegrywali 28:30.

Emocji nie zabrakło również w Mielcu, gdzie w pojedynku dwóch beniaminków, SPR BRW Stal wygrała jedną bramką z Miedzią Legnica. Gospodarze po 30 minutach prowadzili już sześcioma bramkami, ale w drugiej połowie legniczanie skrupulatnie odrabiali straty. Ostatecznie nie udało im się jednak wywieźć z Mielca chociażby jednego punktu.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 38:27 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Bostjan Kavas 8, Arkadiusz Miszka, Kamil Syprzak, Vegard Samdahl, Lars Madsen - po 5; dla Chrobrego - Tomasz Mochocki i Maciej Ścigaj po 4.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - MMTS Kwidzyn 32:31 (18:17)
Najwięcej bramek: dla Warmii - Michał Bartczak i Mateusz Jankowski - po 7, Michał Nowak i Sebastian Rumniak - po 6; dla MMTS - Robert Orzechowski 7, Przemysław Rosiak 5.

SPR BRW Stal Mielce - Reflex Miedź Legnica 27:26 (19:13)
Najwięcej bramek: dla Stali - Marek Szpera 8, Grzegorz Sobut 6, Paweł Albin 4; dla Miedzi - Piotr Swat 6, Paweł Piwko 4, Marek Boneczko 4.