Sroga lekcja szczypiorniaka - relacja z meczu SPR Lublin - AZS AWF Sport Concept Wrocław

W kolejnym ligowym pojedynku, lubelski SPR podejmował na własnym parkiecie Akademiczki z Wrocławia. Mecz nie zapowiadał się emocjonująco i wedle oczekiwań kibiców lublinianki bez większych problemów pokonały przeciwniczki 29:17 (15:5).

Kamila Ziobro

Wynik spotkania otworzyła Dorota Małek, która w 2. minucie wykorzystała rzut karny. Odpowiedź przyjezdnych była szybka i w 4. minucie spotkania bramkę dla Akademiczek zdobyła Małgorzata Olfans. Przez kolejne 5. minut żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktu, co więcej kibice zgromadzeni w lubelskiej hali patrzyli na dziecinne błędy, które popełniały zawodniczki z obu ekip. Dopiero w 10. minucie rzutową niemoc przełamała lubelska skrzydłowa, Małgorzata Majerek, która w całym spotkaniu zdobyła aż 8 bramek dla swojej drużyny. W kolejnych fragmentach spotkania wrocławianki popełniały dużo prostych błędów, dzięki czemu lublinianki wyprowadzały efektywne kontry. W 15. minucie było już 8:1 dla gospodyń, natomiast zawodniczki z Wrocławia nie mogły znaleźć sposobu by przebić się przez lubelską obronę. W bramce SPR-u bardzo dobrze spisywała się Anna Baranowska, która została powołana przez nowego selekcjonera na zgrupowanie kadry narodowej. Reprezentacja przygotowywać się będzie do występu w międzynarodowym turnieju w Rumunii. Do końca pierwszej połowy przyjezdne zdołały dorzucić jeszcze cztery bramki i po syrenie końcowej wynik brzmiał 15:5 dla SPR-u.

W drugiej odsłonie meczu pierwszą bramkę zdobyła zawodniczka z Wrocławia, Lidia Żakowska. W kolejnych minutach Akademiczki popełniając szkolne błędy oddawały piłkę za darmo w ręce lubelskich skrzydłowych, które nie myląc się powiększały przewagę punktową. W 38. minucie lublinianki prowadziły już 20:7. W następnych minutach Akademiczki zdobyły aż 5. bramek z rzędu, lecz przy tak dużej przewadze gospodyń, wynik spotkania był praktycznie przesądzony. W drużynie AZS-u z dobrej strony pokazała się Ewa Perek, zdobywczyni 7 punktów oraz Małgorzata Olfans, która 5 razy pokonała lubelską bramkarkę. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną mistrzyń Polski - 29:17.

SPR Lublin - AZS AWF Sport Concept Wrocław 29:17 (15:5)

SPR Lublin Jurkowska, Baranowska, Danielczuk 3, Małek 3, Włodek 6, Wilczek, Majerek 8, Marzec, Wojdat, Repelewska 3, Sviderskiene 2, Figiel 2, Mihdaliova 2, Wojtas.
Kary: 2 x 2 min.