Sokół nie odleciał - relacja z meczu Wójcik Meble - Techtrans Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna

Zespół Wójcik Meble - Techtrans Elbląg pod wodzą nowego trenera i z nowym zawodnikiem w składzie, odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. W meczu 7. kolejki pokonał Vetrex Sokół Kościerzyna 31:22 i odbił się od dna tabeli.

Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się kościerzynianie. Po rzucie z biodra Marcina Janasa na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0, sygnalizujący pierwsze, i jak się później okazało, ostatnie prowadzenie gości w tym spotkaniu. Na celną próbę skrzydłowego Sokoła szybko odpowiedział Grzegorz Perwenis. Doskonała postawa w bramce znakomicie spisującego się w tym dniu Marka Wróbla, twarda obrona oraz skuteczność w ataku Tomasza Kwiatkowskiego i Perwenisa sprawiły, że elblążanie po 9 minutach gry osiągnęli 4-bramkową przewagę (6:2), która utrzymywała się do 18. minuty. Po tym czasie gospodarze jeszcze bardziej odskoczyli. Po trafieniach (z karnego) Mirosława Ośko, Tomasza Kwiatkowskiego oraz Michała Gryza z 9:5 zrobiło się 12:5 i było to ich najwyższe jak dotąd prowadzenie. Zawodnicy Sokoła nie potrafili w dostateczny sposób wykorzystać podwójnego osłabienia Techtransu i dogonić rywala. Na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 14:8.

Po zmianie stron przez dłuższy czas toczyła się walka bramka za bramkę. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Jakub Reichel zdołał zniwelować stratę do 4 "oczek" (21:17) i kościerzynianie utrzymali ją do stanu 24:20. Gospodarze wygrali końcówkę 7:2 i po 60 minutach gry mogli cieszyć się z upragnionych 2 punktów.

Kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Grunwaldzkiej zobaczyli w sobotę zupełnie odmienioną drużynę. I nie chodzi tylko o zmianę na ławce trenerskiej, na której Grzegorza Czaplę zastąpił Ludwik Fonferek i pojawienie się nowego zawodnika, Macieja Wasilenko, ale głównie o postawę szczypiornistów, grających prostą, lecz skuteczną piłkę. Funkcjonował każdy element - atak, obrona, szybka kontra. Doskonałe zawody rozegrał Marek Wróbel, broniący na ponad 50-procentowej skuteczności. Warto także podkreślić dobrą postawę "Muchy", którego przyjście wzmocniło formację obronną, osłabioną po kontuzji Damiana Malandego. Dyspozycja elblążan w meczu z drugą drużyną minionego sezonu może napawać optymizmem przed kolejnymi spotkaniami ligowymi.

Wójcik Meble - Techtrans Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna 31:22 (14:8)

Wójcik Meble: Wróbel, Rycharski - Ośko 7, Kwiatkowski 7, Perwenis 5, Michałów 4, Dawidowski 3, Gryz 2, Maluchnik 2, Wasilenko 1, Fonferek, Szczepański

kary: 14 minut (Michałów, Perwenis, Gryz, Fonferek, Wasilenko x3)

Sokół: Sibiga, Kulas - J. Reichel 5, Pepliński 5, Janas 4, M. Reichel 3, Kuczyński 3, Żynda 1, Wardziński 1, Piechowski, Lisiewicz

kary: 8 minut (M. Reichel, Wardziński, Pepliński x2)

sędziowali: Dariusz Andrzejczak / Adam Zieliński (Wągrowiec)