Bez niespodzianek - podsumowanie 9. kolejki Asobal Ligi

Dobiegła końca 9. kolejka Asobal Ligi. Tym razem nie było jakichkolwiek niespodzianek i dwaj odwieczni rywale - FC Barcelona Borges oraz Renovalia Ciudad Real po raz kolejny wygrały swoje mecze. W najciekawszym spotkaniu tej kolejki AMAYA Sport San Antonio po wyrównanym spotkaniu pokonała Naturhouse La Rioja.

Paweł Nowakowski

Wiele emocjo dostarczyło spotkanie Naturhouse La Rioja - AMAYA Sport San Antonio. Wynik meczu otworzył Alfredo Sala. Kolejne trafienia padły łupem przyjezdnych i po 5 minutach było 4:1 dla San Antonio. Pięć minut później był remis 5:5 (10'). Okres gry od 10-25 minuty był wyśmienity w wykonaniu szczypiornistów AMAYAI Sport San Antonio. Goście rzucili 10 bramek, tracąc tylko 3 co doprowadziło do efektownego prowadzenia 15:8 w 25 minucie meczu. Gospodarze zdołali rzucić jeszcze dwie bramki, niwelując do przerwy przewagę gości do pięciu bramek - 15:10 (30'). Po zmianie stron metamorfozę przeszli gospodarze. Wyraźnie naładowani i podrażnieni swoim występem w pierwszej odsłonie ruszyli do ataku. Szybko zdobyte 4 bramki pozwoliły dojść rywala na kontakt 15:14 (42'). Od tego momentu trwała zażarta rywalizacja bramka za bramkę i dopiero w 49 minucie przy prowadzeniu 20:19 goście rzucili 3 bramki z rzędu zwiększając przewagę do czterech trafień - 23:19 (56'). Końcówka niezwykle nerwowa, jedna zwycięska dla gości którzy ostatecznie zwyciężyli 24:23. Najlepszymi zawodnikami w tym spotkaniu byli: Alexandre Barabash - 7 (7/8 88 proc.) oraz bramkarz Gregor Lorger 10/18 - 56 procent skutecznych obron (obaj Naturhouse La Rioja) oraz Vasko Sevaljević (AMAYA Sport San Antonio) - 5 (5/6 83 proc.).

Bez większych problemów kolejne zwycięstwo zaliczyli szczypiorniści FC Barcelony Borges. "Duma Katalonii" nie dała większych szans beniaminkowi Asobal Ligi - Alser Puerto Sagunto. Od mocnego uderzenie rozpoczęli gospodarze prowadząc po 4 minutach już 4:0. W 8 minucie było już 8:2 na korzyść Barcelony. Zlekceważenie przeciwnika doprowadziło do znacznego zniwelowania strat przez przyjezdnych - 10:9 (13'). Poirytowani i poddenerwowani takim obrotem spraw wicemistrzowie Hiszpanii wrzucili piąty bieg i rozpoczął się festiwal bramek. Do przerwy na tablicy wyników 23:16 dla popularnej "Blaugrany". W drugiej odsłonie podopieczni Xaviego Pascuala powiększali przewagę, która w 53 minucie wynosiła aż 18 bramek - 40:22. Rozluźnieni szczypiorniści Barcelony dali sobie rzucić 6 bramek z rzędu co zmniejszyło nieco rozmiary ich wygranej. Po godzinie gry w hali "Palau Blaugrana" 41:29 dla FC Barcelony Borges. Prym w zdobywaniu bramek wiedli: Jesper Noddesbo, Juanin Garcia, Raul Entrrerios i Albert Rocas (wszyscy FC Barcelona Borges) i po 5 bramek. Wśród gości najskuteczniejszy tego dnia był Jorge Sánchez - 6 trafień (6/7 86 proc.).

Także mistrzowie Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real i tym razem nie znalazła swojego pogromcy. Prowadzeni przez Talanta Dujshebaeva konfrontowali swe siły z ekipą Frakin Granollers. Wynik spotkania otworzył prawoskrzydłowy Granollers - Aleksandar Svitlica. Po 20 minutach meczu mała niespodzianka, rezultat remisowy - 8:8. Do przerwy ekipa z regionu Kastylii-La Manchy prowadziła, lecz tylko jednym trafieniem - 14:13. Chcąc uniknąć nerwowej końcówki meczu, mistrzowie Hiszpanii musieli w drugiej odsłonie ruszyć do bardziej zmasowanych i skutecznych ataków. Przez pierwsze minuty drugiej części gry w grze nie wiele się zmieniło i oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Przełamanie gospodarzy nastąpiło w 43 minucie przy ich skromnym prowadzeniu 19:18. Od tego czasu zawodnicy Ciudadu Real powiększali swoje prowadzenie, które w 56 minucie wynosiło już 9 bramek - 30:21. Nie było niespodzianki w hali "Quijote Arena" i 9 zwycięstwo w tegorocznym sezonie padło łupem obrońców mistrzowskiego tytułu. Bez dwóch zdań najlepszym zawodnikiem spotkania był Kiril Lazarov - autor 9 bramek (9/13 69 procent). Polski rozgrywający Mariusz Jurkiewicz zdobył w tym spotkaniu 1 bramkę, grając na 20 procentowej skuteczności w ataku (1/5). W zespole Fraikin Granollers problemów ze zdobywaniem bramek nie miał Ivan Nikcević - 5 (5/6 83 procent).