Faworyci nie zawodzą, dwie bramki Jurkiewicza - podsumowanie 11. kolejki Asobal Ligi

Dobiegła końca 11. kolejka Asobal Ligi. Po raz kolejny nie zawiedli faworyci w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Zarówno mistrzowie - Renovalia Ciudad Real, jak i wicemistrzowie Hiszpanii dopisali kolejne 2 punkty, pokonując odpowiednio: BM Alcobendas i Cuatro Rayas Valladolid. Najwięcej emocji dostarczyło starcie Naturhouse La Rioja - Fraikin BM Granollers. Po niezwykle wyrównanym pojedynku górą byli przyjezdni.

W tym artykule dowiesz się o:

Jednostronne spotkanie obejrzeli kibice w hali Palacio Municipal, gdzie miejscowy Ademar Leon pewnie pokonał beniaminka Asobal Ligi - Alser Puerto Sagunto. Przyjezdni wyrównaną walkę toczyli do 15. minuty, wtedy bowiem na tablicy wyników odnotowano ostatni remis w tym spotkaniu - 8:8. Od tej pory na boisku dominował już tylko jeden zespół. Po czterech trafieniach z rzędu, w 20. minucie gospodarze prowadzili 12:8. Na przerwę schodzili z przewagą pięciu bramek - 21:16. Taka przewaga w dzisiejszej piłce ręcznej to niezbyt wiele, więc goście liczyli na nawiązanie walki w drugiej części meczu. Szczypiorniści Ademaru Leon szybko jednak wybili gościom z głowy marzenia o wywiezieniu korzystnego rezultatu. W 40. minucie było już 28:20 dla czwartej ekipy poprzedniego sezonu hiszpańskiej ekstraklasy. Jasne stało się, że komplet punktów dopiszą po meczu gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę. Na 10 minut przed końcem Ademar Leon osiągnął najwyższe prowadzenie 36:25. Ostatecznie po godzinie gry 9. zwycięstwo w sezonie padło łupem Ademaru Leon, który tym samym umocnił się na 3. pozycji w tabeli Asobal Ligi. Najwięcej bramek w tym meczu zdobyli Dalibor Cutura i Carlos Ruesga - po 7. Najskuteczniejszym strzelcem wśród gości był Nikola Prce - 8 (8/9, 89 procent skuteczności).

Dwa oblicza zaprezentowała FC Barcelona Borges w wyjazdowym spotkaniu z Cuatro Rayas Valladolid. Wynik spotkania otworzył Węgier Laszlo Nagy. Po chwili szybko wyrównał Davor Cutura. Po kwadransie rywalizacji mała niespodzianka i 8:5 na korzyść Cuatro Rayas Valladolid. Podopieczni Juana Carlosa Pastora grali szybko, wysoką obroną, co uprzykrzało życie zawodnikom ze stolicy Katalonii. Do szatni gospodarze schodzili prowadząc 13:12. Podrażniona takim obrotem sprawy Barcelona, w drugiej odsłonie chciała przejąć stery w tym spotkaniu. Gospodarze walczyli jednak niesamowicie ambitnie, a co najważniejsze skutecznie. Niestety tylko do 40. minuty. Wtedy to na tablicy wyników odnotowano ostatni remis w tym spotkaniu - 17:17. Chwilę później ekipa ze stolicy Katalonii szybko zdobyła 3 bramki i w oka mgnieniu zrobiło się 20:17 dla podopiecznych Xaviego Pascuala. W 48. minucie zryw gospodarzy spowodował, że "Duma Katalonii" prowadziła jedynie 22:21. Czas wzięty przez trenera Barcelony poskutkował i przyjezdni zaaplikowali swoim rywalom ponownie trzy trafienia z rzędu. To podcięło skrzydła zawodnikom Valladolidu. Wynik spotkania na 26:22 ustalił w 55. minucie Siarhei Rutenka, który obok Juanina Garcii był najlepszym strzelcem Barcy. Obaj mieli po 7 bramek. Świetne spotkanie zagrał również francuski prawoskrzydłowy Valladolidu Guillaume Joli - również 7 trafień.

Jakichkolwiek problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa nie mieli podopieczni Talanta Dujshebaeva. Ekipa mistrzów Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real - tym razem pewnie ograła BM Alcobendas. Kibice w hali "Quijote Arena" obejrzeli jednostronny pojedynek. Goście dotrzymywali kroku jedynie do 5. minuty. Wtedy po raz ostatni doprowadzili do remisu - 4:4. W 10. minucie było 7:6 dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Okres gry od 10. do 18. minuty to nokaut w wykonaniu ekipy Ciudadu Real. Ten fragment wygrała ona 8:0! W efekcie w 18. minucie na tablicy wyników było 15:6. Na przerwie ekipa z regionu Kastylii-La Manchy prowadziła 21:11. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali festiwal strzelecki, testując przy okazji różne ciekawe zagrywki. Wynik meczu na 40:27 dla Ciudadu Real ustalił rozgrywający tego zespołu - Alberto Entrerrios. Prym w zdobywaniu bramek wiódł obrotowy mistrzów Hiszpanii - Julen Aguinagalde - 7 (7/9, 78 procent skuteczności). Dobrą skutecznością w bramce wykazał się również golkiper Ciudadu Real - Arpad Sterbik (10/22 - 45 procent). Jedyny Polak grający w Asobal Lidze, Mariusz Jurkiewicz rzucił w tym spotkaniu 2 bramki (2/4, 50 proc.) Na uwagę zasługuje także najlepszy strzelec ekipy Alcobendas, Victor Tremps, który popisał się 100-procentową skutecznością - 8/8.