Ważne punkty jeleniogórzanek - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Sambor Latocha Tczew

W sobotnim spotkaniu ostatniej kolejki I rundy zasadniczej PGNiG Superligi, jeleniogórski KPR pewnie pokonał outsidera najwyższej klasy rozgrywkowej, Latochę Sambor Tczew 36:30 (18:12).

Agnieszka Skulimowska

Przed tym spotkaniem faworytem były gospodynie, które po raz pierwszy w tym sezonie występowały w takiej roli. Już po kilku minutach po pierwszym gwizdku arbitrów przewaga KPR Jelenia Góra zarysowała się tak wyraźnie, że było wiadomo, kto zainkasuje dwa punkty. Jeleniogórzanki przewyższały swoimi umiejętnościami przyjezdne w każdym elemencie gry. Po szybkich akcjach podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak i Dili Samadowej "odjechały" Samborowi na kilka bramek. Po golu Karoliny Konsur w 12. minucie, gospodynie prowadziły 10:5. Na nic się zdały upomnienia trenera tczewianek Leszka Elbickiego, bowiem KPR w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. W 26. minucie na tablicy widniał już wynik 18:11. Podirytowane swoją niemocą przyjezdne popełniały szkolne błędy, których kulminacją był nieprzemyślany faul Justyny Belter w 26. minucie na Esterze Rykaczewskiej, za który ujrzała czerwoną kartkę. Jeleniogórzanka długo nie podnosiła się z parkietu, na szczęście nie doznała żadnej kontuzji i mogła kontynuować zawody. Po tym wydarzeniu KPR nieco spuścił z tonu, widząc, że gra Sambora bardziej przypomina próby wyeliminowania ich w mało sportowy sposób. Do przerwy gospodynie prowadziły 18:12.

Druga odsłona to spokojna gra KPR i utrzymywanie wyniku. W 47. minucie Sambor przegrywał już 30:19 i wtedy trener Małgorzata Jędrzejczak desygnowała zawodniczki z ławki rezerwowych. W okresie pomiędzy 48. a 58. minutą w szyki KPR-u wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystały tczewianki, które wygrały ten okres 9:2, doprowadzając do wyniku 33:29, jednak jeleniogórzanki spokojnie do końca utrzymały swoją przewagę i mogły zasłużenie się cieszyć ze zwycięstwa.

KPR Jelenia Góra - Sambor Latocha Tczew 36:30 (18:12)

KPR Jelenia Góra: Szalek, Kozłowska, Krajewska - Bułak, Fursewicz 1, Dąbrowska 5, Kocela 5, Buklarewicz 5, Załoga 9, Kubicka, Konsur 7, Muras, Rykaczewska 4.

Sambor Latocha Tczew: Skonieczna, Rostankowska - Czarnecka 2, Jakubowska 4, Waldowska 2, Belter 1, Wasilewska 5, Szlija, Sobieraj 5, Krajewska 2, Sabajtis, Zagrodzka 2, Jezierska 7.

Kary: KPR - 12 min, Sambor - 4 min.