Lwy niespodziewanie tracą punkty - relacja z meczu Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo

W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen niespodziewanie zremisowali na własnym parkiecie z TBV Lemgo 31:31. Pięć bramek dla Lwów zdobył rozgrywający reprezentacji Polski Karol Bielecki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zawodnicy Rhein-Neckar Löwen przystępowali do ligowego pojedynku z TBV Lemgo po derbowej wygranej nad TSG Lu.-Friesenheim. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona za wszelką cenę chcieli przedłużyć zwycięską serię do czterech spotkań, jednak niespodziewanie punkty wyrwała im drużyna Volkera Mudrowa.

Wynik meczu otworzył atomowym rzutem z drugiej linii Karol Bielecki. Goście odpowiedzieli bramkami znajdującego się w znakomitej dyspozycji Floriana Kehrmanna oraz Manuela Linigera. Do wyrównania ponownie doprowadził Bielecki, a kolejna bramka polskie bombardiera w 9. minucie dała ekipie Lwów z Mannheim prowadzenie 5:4. W 14. minucie dzięki trafieniu Olafura Stefanssona oraz skutecznej kontrze Uwe Gensheimera gospodarze uzyskali trzybramkową przewagę (9:6), a dziesięć minut później powiększyli ją o kolejnego gola (14:10). Straty próbował odrabiać Kehrmann, jednak celne rzuty Gensheimera oraz Bjarte Myrhola ustaliły wynik pierwszej połowy na 17:12.

Drugą część spotkania rozpoczęła się od zmasowanych ataków zawodników Lemgo, którzy zdecydowanie lepiej prezentowali się w tym okresie gry zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Trafienia Kehrmanna oraz Rolfa Hermanna zmniejszyły straty w 33. minucie do trzech bramek (17:14). Jeszcze w 40. minucie po golu Andy'ego Schmida Lwy prowadziły 21:17, jednak trzy minuty później goście przegrywali już tylko 21:20. W zespole Gudmundura Gudmundssona zawodziła przede wszystkim gra obronna, która momentami była bardzo statyczna. Efektem tego było wyjście na prowadzenie graczy Lemgo w 46. minucie spotkania (22:23). Co prawda do wyrównania szybko doprowadził Bielecki, jednak kolejny gol Kehrmanna i trafienie Sebastiana Preißa dało gościom dwubramkową przewagę (24:26 - 51. min). Niespełna dwie minuty później podopieczni Volkera Mudrowa prowadzili już trzema trafieniami, co wywołało falę krytyki i oburzenia wśród sympatyków Rhein-Neckar. Gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w 56. minucie dzięki celnym rzutom weterana Olafura Stefanssona (29:29). W końcowych sekundach pojedynku żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swą korzyść, przez co spotkanie zakończyło się podziałem punktów (31:31). Tuż przed ostatnim gwizdkiem na brutalny faul usunięty z boiska został obrotowy Rhein-Neckar Oliver Roggisch.

Remis pozwolił drużynie Lwów awansować na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, jednak znajdująca się na czwartej pozycji ekipa THW Kiel ma rozegrany jeden mecz mniej. Lemgo jest dziesiąte.

Szkoleniowiec Rhein-Neckar dał w tym spotkaniu szansę gry Henningowi Fritzowi, przez co Sławomir Szmal występował jedynie przez trzynaście minut (pomiędzy 45. a 58. minutą). Karol Bielecki rozegrał bardzo dobre zdobywając pięć bramek. Grzegorz Tkaczyk zapisał na swoim koncie jedno trafienie.

Rhein-Neckar Löwen - TBV Lemgo 31:31 (17:12)