Piłkarze ręczni Argentyny pokonali etatowego uczestnika MŚ

Już w styczniu w Szwecji odbędą się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Argentyny przygotowuje się na razie do mundialu w Ameryce Południowej. Kadra tego kraju sprawdza swoją formę poprzez pojedynki z innym uczestnikiem turnieju finałowego MŚ.

Wojciech Święch

Argentyńczycy w hali Luna Park w Buenos Aires zorganizowali mecze towarzyskie z Brazylią. We wtorek wieczorem doszło do pierwszego starcia pomiędzy tymi zespołami.

Niemal przez całą pierwszą połowę gospodarze mieli przewagę na parkiecie. W 10. minucie spotkania prowadzili oni w stosunku 5:3. Tylko przez chwilę było 11:10 na korzyść kadry z Kraju Kawy. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 13:11.

Po zmianie stron brazylijscy szczypiorniści na krótko przebudzili się. Doprowadzili do wyrównania, a następnie objęli prowadzenie, które utrzymali niecałe dziesięć minut. W końcówce sparingu do głosu powróciła reprezentacja Argentyny. Zanotowała zwycięstwo 21:18.

W barwach gospodarzy wyróżniającą się postacią był bramkarz Matías Schulz. Warto zauważyć, że groźne kontry w argentyńskim zespole wyprowadzał Federico Pizarro. Jedno trafienie w szeregach miejscowych zanotował Diego Simonet, lecz zaliczył on wiele asyst przy golach kolegów. W kadrze Argentyny najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym we wtorek był Federico Vieyra, który rzucił 4 bramki.

Podopieczni trenera Eduardo "Dady" Gallardo spotkają się ponownie z Brazylią w środowy wieczór czasu miejscowego. Potem udadzą się oni do Europy. Argentyńczycy zmierzą się z biało-czerwonymi w pierwszej fazie mundialu, który 13 stycznia rozpocznie się w Szwecji.

Argentyna - Brazylia 21:18 (13:11)