Przed MŚ: Szwedzi ograli Norwegów, Andersson wraca do formy

Przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata ruszyły pełną parą. W pierwszym sparingowym meczu gospodarz czempionatu - Szwecja, nadspodziewanie łatwo ograła Norwegię 37:30 (19:12). Świetne zawody rozegrał powracający do pełni formy Kim Andersson.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szwedzi już w pierwszych minutach pojedynku zyskali znaczną przewagę, prowadząc w 3. minucie 3:1. Dwie minuty później ich prowadzenie wzrosło do trzech bramek (5:2), a w 16. minucie po dwóch trafieniach Kima Anderssona reprezentanci Trzech Koron mieli już sześć goli przewagi (12:6). Norwegowie słabo radzili sobie z twardą i agresywną defensywą Szwedów, którzy nie stronili od brutalnych zagrań. Efektem tego była czerwona kartka dla obrońcy Tobiasa Karlssona już w 41. minucie spotkania.

Na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 19:12, jednak tuż po wznowieniu gry Norwegowie zaczęli mozolnie odrabiać straty. W 45. minucie po trafieniu Havarda Tvedtena doprowadzili do rezultatu 24:20, jednak chwilę później Szwedzi zdobyli sześć bramek pod rząd, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo. Ambitna walka reprezentantów Norwegii w końcówce meczu pozwoliła im zmniejszyć rozmiary porażki do siedmiu trafień (30:37).

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został powracający do zdrowia po kontuzji kolana Kim Andersson. - Kim był dzisiaj rewelacyjny, kompletnie sobie z nim nie radziliśmy. Ogólnie zagraliśmy beznadziejnie w obronie - powiedział po meczu rozgrywający norweskiej drużyny Erlend Mamelund. W ekipie gospodarzy wyróżniony został zawodnik Orlen Wisły Płock Vegard Samdahl, który zanotował pięć bramek.

Przed inauguracją mistrzostw świata Norwegowie rozegrają jeszcze kontrolne spotkanie z Brazylią (5 stycznia) oraz wezmą udział w turnieju w Szwajcarii. Szwedzi spotkają się natomiast z Danią, Tunezją i Brazylią (7-9 stycznia).

Norwegia - Szwecja 30:37 (12:19)