Przed MŚ piłkarzy ręcznych: Sparingowe zwycięstwo rywali Polaków

Już w czwartek w Szwecji rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Na turnieju tym wystąpi m.in. reprezentacja Chile. Szczypiorniści z Ameryki Południowej będą rywalami biało-czerwonych w pierwszej rundzie mundialu.

Wojciech Święch

Drużyna narodowa prowadzona przez trenera Fernando Capurro od ubiegłego tygodnia przebywa w Szwecji. Kadra Chile na początku swojego pobytu w Skandynawii doznała dwóch porażek w sparingach z klubami z Elitserien - przeciwko Alingsås HK (30:33) oraz IK Sävehof (25:34).

Latynosi mieli okazję do świętowania po kolejnym meczu towarzyskim. Tym razem zmierzyli się oni z zespołem GIK Wasaiterna Ungdom, który na co dzień występuje w Division 1 Södra (trzeci szczebel rozgrywek ligowych w Szwecji).

Ekipa z Ameryki Południowej w pierwszej połowie w zasadzie kontrolowała to, co działo się na parkiecie. W pewnym momencie było już 11:5 na korzyść uczestnika mistrzostw świata. Chile schodziło do szatni na przerwę, prowadząc 18:13. Podopieczni trenera Fernando Capurro w całym spotkaniu odnieśli zwycięstwo w stosunku 31:27.

GIK Wasaiterna Ungdom - Chile 27:31 (13:18)