Warmiacy na czele stawki - relacja z pierwszego dnia turnieju w Wągrowcu

Zakończył się pierwszy dzień wągrowieckiego turnieju piłki ręcznej z udziałem trzech zespołów PGNiG Superligi. Oprócz gospodarza zawodów - Nielby, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji starły się ze sobą Warmia Anders Group Społem Olsztyn oraz MMTS Kwidzyn. W pierwszym dniu zawodów każda z ekip rozegrała po dwa spotkania. Każde z nich trwało po 50 minut.

Piotr Werda
Piotr Werda

W inauguracyjnym spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 16:00, szczypiorniści Nielby dość łatwo poradzili sobie z MMTS-em Kwidzyn. Pierwsze minuty były jednak bardzo wyrównane. Obie ekipy postawiły w nich zdecydowanie na atak. W rezultacie już po 5. minutach spotkania było 5:5. Okres pomiędzy 8. a 16. minutą należał zdecydowanie do podopiecznych Giennadija Kamielina, którzy zdobyli wtedy siedem trafień, tracąc zaledwie jedną bramkę (13:7, 18 minuta). Choć drużynie kierowanej przez Zbigniewa Markuszewskiego udało się odrobić część strat, to jednak potem udana seria czterech trafień Dawida Przysieka wyprowadziła MKS na sześciobramkowe prowadzenie do przerwy (18:12). Po zmianie stron wągrowieccy szczypiorniści kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli wysoko, bo 30:21.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:21 (18:12)

Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Przysiek 8, Świerad 4, Białaszek 4, Tórz 3, Gierak 2, Witkowski 2, Krajewski 2, Szyczkow 2, Przybylski 2, Ciok 1, Płócienniczak, Szulc, Wasilek, Widziński, Matłoka.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 6, Pacześny 3, Peret 2, Rosiak 2, Adamuszek 2, Rombel 2, Seroka 2, Marhun 1, Cieślak 1, Nogowski, Orzechowski, Łęgowski.

Kary Nielba (2 minuty), MMTS (6 minut)

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)

W drugim spotkaniu turnieju Warmia Anders Group Społem Olsztyn starła się z MMTS-em Kwidzyn. W pierwszej połowie stroną absolutnie dominującą byli olsztynianie. Po kwadransie gry przewaga Warmii wynosiła sześć trafień (10:4). Do szatni ekipa z Olsztyna schodziła z pięciobramkową przewagą (14:9). Po zmianie stron nagle role się odmieniły. MMTS w 42. minucie doprowadził do wyrównania (18:18). Wynik 22:22 sprawiedliwie podzielił punkty w tym spotkaniu.

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 22:22 (9:14)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 4, Seroka 4, Orzechowski 3, Rombel 3, Peret 2, Cieślak 2, Pacześny 1, Nogowski 1, Adamuszek 1, Rosiak 1, Marhun.

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Rumniak 4, Bartczak 4, Jankowski 3, Krawczyk 3, Malewski 3, Moszczyński 2, Ćwikliński 2, Nowak 1, Gujski, Zyśk, Molenda, Garbacewicz, Kopyciński.

Kary: MMTS (10 minut), Warmia (10 minut)

Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

W ostatnim spotkaniu dnia wągrowiecki MKS zmierzył się z Warmią Olsztyn. Do 17. minuty żadnej z ekip nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero udana seria czterech trafień Nielbistów pozwoliła wyjść im na pięciobramkowe prowadzenie (15:10, 22. minuta). Po chwili przyjezdni mogli pochwalić się identyczną serią. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 15:15. Po zmianie stron Warmiacy rozpoczęli zmasowaną ofensywę pod bramką MKS-u. W efekcie tego, w 40 minucie na tablicy wyników było już 24:16 dla olsztynian. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości 29:21.

Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 21:29 (15:15)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 5, Płócienniczak 3, Witkowski 3, Białaszek 3, Szyczkow 2, Przybylski 2, Przysiek 1, Wasilek 1, Widziński 1, Szulc, Świerad, Tórz, Ciok, Krajewski, Matłoka.

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 5, Kopyciński 4, Gujski 4, Jankowski 3, Moszczyński 3, Rumniak 3, Cwikliński 2, Krawczyk 2, Zyśk 1, Molenda 1,Garbacewicz 1, Nowak, Malewski.

Kary: Nielba (8 minut), Warmia (4 minuty)

Po pierwszym dniu turnieju na czele stawki znajduje się Warmia Olsztyn. Dalej, z jednym zwycięstwem na koncie plasuje się Nielba Wągrowiec. Na końcu stawki MMTS Kwidzyn. W sobotę zakończenie wągrowieckiej imprezy. Jutro, podobnie jak dziś, każda z ekip rozegra po dwa spotkania.