Niespodzianka we Wrocławiu - relacja z meczu AZS AWF Sport Concept Wrocław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

AZS AWF Sport Concept Wrocław kolejny raz pokazał, że potrafi być groźny dla każdego rywala. W sobotnim spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Marka Karpińskiego podejmowały Piotrcovię Piotrków Trybunalski i dość niespodziewanie ograły wyżej notowane rywali. Bohaterkami Akademiczek były najskuteczniejsza Grażyna Pietras oraz fantastycznie broniąca Magdalena Słota.

Paweł Prochowski

Początek spotkania nie zwiastował tak ciężkiej przeprawy Piotrkowianek. Po bramkach Agaty Wypych i Katarzyny Gleń przyjezdne prowadziły 2:0. W piątej minucie, przy stanie 3:2 dla Piotrcovii, AZS AWF zdobył pięć bramek z rzędu, wychodząc na większe prowadzenie. Jednak wystarczył moment nieuwagi i dekoncentracji i jedna z najlepszych ekip w Superlidze wyrównała stan spotkania. I to właściwie wszystko, na co stać było piotrkowianki sobotniego wieczora. W końcówce pierwszej części meczu gospodynie zdominowały grę. Świetnie broniła Magdalena Słota, a interwencje bramkarki pozwalały na wyprowadzanie szybkich ataków, z których padały gole. Do przerwy AZS AWF wygrywał już 16:11.

Po zmianie stron piotrkowianki zaczęły dochodzić do głosu i odrabiać straty. Jednak z biegiem meczu Piotrcovia traciła nie tylko bramki, ale i kolejne zawodniczki. Z powodu kontuzji kostki - jeszcze w pierwszej połowie - boisko opuścić musiała Agnieszka Podrygała, a w końcowych minutach urazu głowy doznała Kamila Szczecina. Piotrkowianki próbowały wykorzystywać momenty "przestoju" wrocławianek, jednak potrafiły jedynie zmniejszyć straty do dwóch goli. Gdyby do końca spotkania w pełni sił była Szczecina, wynik mógłby jednak wyglądać zgoła odmiennie. W końcówce AZS AWF świetnie bronił, nawet kosztem gry w ataku, tymczasem przyjezdne nie potrafiły znaleźć sposobu na Magdalenę Słotę. W ostatnich 4 minutach zespoły nie zdobyły bramki, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 23:21 dla AZS AWF Sport Concept Wrocław, co można uznać za sporą niespodziankę.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:21 (16:11)