Bundesliga: Pięć bramek Lijewskiego, faworyci nie zawiedli

W środowy wieczór rozegrane zostały spotkania 20. kolejki niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi. Pewne zwycięstwa zanotowały ekipy Rhein-Neckar Löwen, Füchse Berlin, SG Flensburg-Handewitt oraz HSV Hamburg, dla której pięć bramek zdobył Marcin Lijewski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Na parkiecie hali SAP Arena w Mannheim spotkały się zajmująca czwartą pozycję ekipa Rhein-Neckar Löwen i znajdująca się w strefie spadkowej drużyna HSG Ahlen-Hamm. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona już w pierwszych minutach zdominowali boiskowe wydarzenia, szybko obejmując kilkubramkowe prowadzenie. W 10. minucie po trafieniu Karola Bieleckiego gospodarze wygrywali trzema bramkami (5:2), a siedem minut później po celnym rzucie obrotowego Bjarte Myrhola Lwy miały już pięć trafień przewagi (10:5). Tuż po przerwie prowadzenie RNL wzrosło nawet do dziewięciu bramek, jednak ostatecznie gościom udało się nieznacznie zmniejszyć straty. Główny wkład w zwycięstwo 33:28 miał powracający po kontuzji barku chorwacki skrzydłowy Ivan Cupić. Filigranowy zawodnik zapisał na swoim koncie siedem trafień i wybrany został najlepszym zawodnikiem spotkania. Karol Bielecki trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, a Grzegorz Tkaczyk dołożył dwa trafienia. Sławomir Szmal całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Bohaterem spotkania pomiędzy Füchse Berlin a zamykającym tabelę DHC Rheinland był polski rozgrywający Lisów Michał Kubisztal, który zanotował na swoim koncie sześć trafień. Relację z meczu berlińczyków znajdą Państwo klikając >>TUTAJ<<.

Znakomitą passę dziewiętnastu zwycięstw z rzędu kontynuują szczypiorniści HSV Hamburg. Tym razem podopieczni Martina Schwalba nie dali najmniejszych szans ekipie HSG Wetzlar, mimo iż wystąpili w mocno okrojonym składzie (brakło Krausa, K.Lijewskiego, G.Gille'a oraz Lackovicia). Hamburczycy znakomicie rozpoczęli pojedynek, prowadząc w 15. minucie 10:6. Z czasem ich przewaga na boisku stawała się coraz wyraźniejsza, co miało przełożenie na wynik. W 33. minucie Duńczyk Hans Lindebrg powiększył przewagę zespołu do ośmiu trafień (19:11). Dopiero w końcowych minutach spotkania, gdy na parkiecie w barwach HSV pojawili się zawodnicy rezerwowi, gościom udało się nieznacznie zmniejszyć straty. W wygranej 35:27 duży udział miał Marcin Lijewski, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jego brat Krzysztof nadal przechodzi rehabilitację w związku z kontuzją barku, która wykluczyła go z udziału w mistrzostwach świata w Szwecji.

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 21. kolejka spotkań niemieckiej Bundesligi. Zdecydowanym hitem tej serii będzie pojedynek w Kilonii, gdzie miejscowe THW Kiel zmierzy się z Füchse Berlin. Już teraz zapraszamy na relację z tego meczu!

Füchse Berlin - DHC Rheinland 33:28 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Kubisztal 6, Laen 5, Petersson 5, Sellin 5; dla Rheinland - Mahé 7 (0/2), Sveinsson 6, Lochtenbergh 5 (2/2).

MT Melsungen - TuS N-Lübbecke 30:33 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Karipidis 10 (3/4), Sanikis 4, Vucković 4; dla Lübbecke - Niemeyer 9, Vranjes 7 (3/4), Loke 5.

SG Flensburg-Handewitt - TSV Hannover-Burgdorf 36:26 (18:11)
Najwięcej bramek: dla Flensburga - Djordjic 9, Eggert 8 (3/4), Svan Hansen 6; dla Hannoveru - Olsen 8 (3/3), Svavarsson 6, Johanssen 4.

HSV Hamburg - HSG Wetzlar 35:27 (17:11)
Najwięcej bramek: dla HSV - Duvnjak 7, Hens 7, Lindberg 6 (3/3); dla Wetzlar - Müller 7, Kristjansson 6, Harmandić 3.

Rhein-Neckar Löwen - HSG Ahlen-Hamm 33:28 (17:12)
Najwięcej bramek: dla Löwen - Cupić 7 (3/3), Myrhol 6, Sesum 4; dla Ahlen-Hamm - Holmgeirsson 7, Simon 7, Clößner 4.

TSG Lu.-Friesenheim - HBW Balingen-Weilstetten 35:31 (17:17)
Najwięcej bramek: dla Friesenheim - Grimm 10 (3/3), Bozović 7, Hauk 7; dla Balingen - Herth (4/5), Ettwein 4, Strobel 4.