Mistrzowie świata dwukrotnie lepsi od Serbów

Podczas gdy na Starym Kontynencie trwa zażarta walka o punkty w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2012, mający już pewną kwalifikację na tą imprezę - Francuzi, rozegrali nad Sekwaną dwa towarzyskie spotkania z gospodarzami przyszłorocznych ME - Serbami.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym meczu lepiej poczynali sobie Serbowie, którzy przez większą część spotkania prowadzili różnicą 2-3 bramek. Podopieczni Veselina Vukovicia na 3 minuty przed końcem spotkania wygrywali 28:26 i zapowiadało się na porażkę mistrzów świata na własnym terenie! Francuzi mają jednak w swoich szeregach fenomenalnego Nikolę Karabaticia. MVP mistrzostw świata w Szwecji wziął ciężar gry na swoje barki i to jemu "Trójkolorowi" zawdzięczają dość szczęśliwe zwycięstwo 29:28.

W drugim pojedynku wyrównana gra trwała do pierwszej połowy meczu. Po zmianie stron podopiecznym Clauda Onesty udało się odskoczyć rywalom na bezpieczną przewagę - 31:22 (49'). Serbowie dopiero w końcówce nieco podreperowali wynik, zmniejszając tym samym rozmiary porażki.

Francja - Serbia 29:28 (14:16)

Francja: Ome­yer, Duomolin, Ka­ra­boue - Accambray 5, Paty 5, Karabatić 4, So­rha­in­do 4, Fernandez 3, Ba­ra­chet 3, Hon­ru­bia 3, Busquet 1, Bin­go 1, De­trez, Aba­lo, Dinart, Junilo.

Serbia: Sta­nić, Mi­lić - Nik­če­vić 8, Ilić 5, Be­ljan­ski 3, Vu­jin 3, Stan­ko­vić 3, Ne­na­dić 2, Ma­noj­lo­vić 1, Mar­kez 1, To­skić 1, Pro­da­no­vić 1, Stoj­ko­vić, Rnić, Bo­ji­no­vić, Še­šum, Vuč­ko­vić.

Francja - Serbia 37:30 (19:15)

Francja: Omeyer, Duomolin, Karaboue - Fernandez 7, Honrubia 6, Abalo 5, Joli 4, Junilo 3, Karabatić 2, Bosquet 2, Detrez 2, Paty 2, Bingo 2, Dinart 1, Sorhaindo 1, Barachet.

Serbia: Stanić, Milić - Bojinović 6, Nikčević 5, Toskić 4, Nenadić 4, Šešum 3, Prodanović 2, Manojlović 2, Stanković 1, Ilić 1, Beljanski 1, Markez 1, Vučković, Vujin, Rnić, Stojković.