Pewny awans mistrzyń Polski - relacja z meczu SPR AZS Pol Lublin - Piotrcovia Piotrków Tryb.

W niedzielne popołudnie w lubelskiej hali Globus, rozstrzygnął się pojedynek, którego stawką był awans do półfinału rozgrywek o tytuł mistrza Polski. SPR Lublin pewnie pokonał Piotrcovię, lecz o wygranej zadecydował dopiero trzeci mecz.

Wynik spotkania w 1 minucie otworzyła lubelska skrzydłowa, Małgorzata Majerek. Zespół z Piotrkowa do 7 minuty nie mógł zdobyć ani jednej bramki i wynik brzmiał 4:0 dla mistrzyń Polski. Pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobyła Agnieszka Dąbrowska, która przełamała pierwsze lody w ekipie z Piotrkowa. W kolejnych minutach gra obydwu zespołów była chaotyczna. Piłkarki Piotrcovii grały mocno w obronie, z czego wyprowadzały kontry, które efektywnie kończyła Agata Wypych. Na szczęście dla lubelskiego zespołu, w bramce dobrze spisywała się Anna Baranowska, która uchroniła swój zespół przed stratą większej ilości bramek. Na przerwę ekipy zeszły przy stanie 15:13 dla SPR-u.

Druga połowa meczu należała już zdecydowanie do zespołu z Lublina. Pierwszą bramkę po przerwie zdobyła Kristina Repelewska, która w całym spotkaniu zanotowała aż 10 celnych trafień. W 41 minucie było już 19:15 dla SPR-u, następnie po 6 bramkach z rzędu lublinianki prowadziły 25:16. Piłkarki z Piotrkowa popełniały proste błędy i nawet szkoleniowiec Robert Nowakowski, który poprosił o czas, nie był w stanie uspokoić swoich podopiecznych. Dobrze w bramce spisywała się Beata Kowalczyk, która w trudnych momentach była podporą drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną (30:23) i tym samym awansem SPR-u Lublin do półfinału mistrzostw Polski.

SPR AZS Pol Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:23 (15:13)

SPR AZS Pol Lublin: Jurkowska, Baranowska, Mieńko - Repelewska 10, Majerek 5, Puchacz 4, Wojtas 3, Marzec 3, Mihdaliova 2, Danielczuk 1, Kucińska 1, Skrzyniarz 1, Wilczek, Wojdat.

Kary: 5x2 min.

Trener: Edward Jankowski.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kowalczyk, Skura - Wypych 6, Krzysztoszek 5, Dąbrowska 3, Rol 2, Mijas 2, Szafnicka 2, Kopertowska 2, Gleń 1, Mielczewska, Podrygała, Szczecina.

Kary: 4x2 min.

Trener: Robert Nowakowski.