Zasłużone zwycięstwo gospodarzy - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - MKS Piotrkowianin

Piłkarze ręczni Nielby wykonali kolejny krok w kierunku utrzymania się w Superlidze. W drugi spotkaniu w grupie walczącej o utrzymanie, nielbiści pewnie zwyciężyli w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużynę MKS Piotrkowianina.

Piotr Werda
Piotr Werda

W sobotnim pojedynku przeciwko ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego, gospodarze wystąpili bez kierującego atakiem na środku Dawida Przysieka. Wągrowiecki rozgrywający nabawił się urazu żeber podczas ubiegłotygodniowego meczu z Miedzią Legnica. Choć kontuzja nie jest groźna, to jednak nie pozwoliła nielbiście na wyjście na parkiet. Z urazem cały czas zmaga się również drugi środkowo-rozgrywający Nielby Bartosz Świerad. Osłabienie na tej pozycji nie przeszkodziło jednak podopiecznym Giennadija Kamielina w zdobyciu kolejnych punktów w fazie play-outów.

Wynik spotkania otworzył coraz skuteczniej radzący sobie w ataku Rafał Przybylski. Goście wyrównali po trafieniu świetnie spisującego się w całym meczu Łukasza Achruka. Udane akcje w wykonaniu Bartosza Witkowskiego oraz Przemysława Krajewskiego dały Nielbie dwubramkowe prowadzenie (3:1, 4 minuta). W 12. minucie po udanej akcji ze skrzydła Aloszy Szyczkowa na tablicy wyników było już 8:4 dla wągrowczan. Goście odpowiadali udanymi rzutami w wykonaniu Michała Matyjasika, który wraz z Achrukiem stanowili jedyne poważne zagrożenie dla wągrowieckiej bramki.

Na pięć minut przed przerwą Przemysław Krajewski - najskuteczniejszy w drużynie miejscowych pokonał z rzutu karnego bramkarza gości, wyprowadzając tym samym swój zespół na sześciobramkowe prowadzenie (15:9). Trafienia Achruka, Michała Matyjasika oraz Piotra Masłowskiego zmniejszyły rozmiary porażki Piotrkowianina do czterech trafień do przerwy (18:14).

Po zmianie stron żółto-czarni kontrolowali sytuację na parkiecie prowadząc bezpieczną liczbą bramek. W ekipie gospodarzy kilkoma udanymi akcjami z kontrataku popisał się Łukasz Białaszek. Po jednej z nich nielbiści uzyskali najwyższe prowadzenie w meczu (30:22, 54 minuta). Taką też przewagą bramkową zakończyło się spotkanie obu drużyn (32:24).

Nielba Wągrowiec - Piotrkowianin 32:24 (18:14)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Krajewski 8, Białaszek 5, Przybylski 5, Gierak 4, Ciok 3, Szyczkow 3, Witkowski 2, J. Płócienniczak 1, Tórz 1, Wasilek, Widziński.

Piotrkowianin: Ner, Matulski - Achruk 9, M. Matyjasik 6, Masłowski 3, Dankowski 2, Mróz 1, Skalski 1, P. Matyjasik 1, Wuszter 1, D. Płócienniczak, Trojanowski, Matiuk, Pilitowski.

Kary: Nielba (6 minut), Piotrkowianin (12 minut).

Sędziowali: Piotr Brenk oraz Łukasz Staszkiewicz (oboje z Gniezna).