El. ME 2012: Hiszpania i Słowacja kolejnymi uczestnikami ME

Brązowi medaliści mistrzostw świata w Szwecji - Hiszpanie, oraz Słowacja to kolejni uczestnicy X Mistrzostw Europy, które w dniach 15-29 stycznia 2012 roku rozgrywane będą w Serbii.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek rozegrano ostatnie spotkania piątej kolejki eliminacji do ME 2012. W pierwszym meczu brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata - Hiszpanie gładko odprawili Litwinów. Podopieczni Valero Rivery od pierwszych minut dominowali niepodzielnie na parkiecie. W 40. minucie meczu ich przewaga wynosiła osiem bramek - 16:8. Ostatecznie po godzinie gry na tablicy wyników było 25:16. Triumf ekipy z Półwyspu Iberyjskiego dał im kwalifikację na styczniowe ME w Serbii.

W ślady Hiszpanów poszli Słowacy. Nasi południowi sąsiedzi rywalizowali z Izraelem. Po końcowej syrenie z dwóch punktów cieszyła się Słowacja. Radość jest tym większą, bowiem ostatni raz na mistrzostwach Starego Kontynentu Słowacy grali w 2008 roku.

Niemcy, Dania, Rosja, Norwegia, Szwecja, Hiszpania i Słowacja - te reprezentacje po piątej kolejce spotkań eliminacji do ME 2012 zapewniły sobie awans na serbski czempionat Starego Kontynentu. Wcześniej uzyskały Serbia (gospodarz), Francja (obrońca tytułu), Węgry i Chorwacja. Pozostałych pięciu uczestników wyłoni zatem ostatnia kolejka, która rozegrana zostanie w najbliższy weekend.

Wyniki czwartkowych spotkań el. do ME 2012

Litwa - Hiszpania 16:25 (6:11)

Izrael - Słowacja 27:31 (12:16)

Komplet wyników 5. kolejki spotkań el. do ME 2012

Grupa 1

Estonia - Macedonia 25:31 (8:14)

Bośnia i Hercegowina - Węgry 19:22 (9:11)

Tabela Grupy 1

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>