50 bramek "Lwów"

12 sierpnia zawodnicy Rhein- Neckar Löwen oraz HSV Hamburg rozpoczną zmagania w Intersport Masters Kempa Cup 2011. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju zdobyli 50 bramek w meczu kontrolnym.

Jakub Szczęsny

Ekipa "Reńskich lwów" rozegrała spotkanie z okazji 100- lecia istnienia stowarzyszenia Hermeskeil. 450- widzów zdawało sobie sprawę, że wygrana Hermeskeil z "Lwami" graniczyła z cudem. Wynik 50:9 podkreśla moc potencjału ofensywnego Löwen. W 20 minucie spotkania gospodarze, których dopingowała grupa 450- widzów, przegrywali 1:13, zaś pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:3 dla 4 zespołu Bundesligi. Najlepszymi strzelcami zespołu zostali skrzydłowymi reprezentacji Niemiec. Uwe Gensheimer zdobył 9 bramek, zaś lepszy o jedno trafienie był Patrick Groetzki. 7 bramek rzucili Islandczyk, Robert Gunnarsson oraz Szwajcar, Andy Schmid. Trzy razy bramkarza rywali pokonywali Zarko Sesum oraz Børge Lund.

Reprezentanci Polski, występujący w klubie z Manheim, mieli swój udział w 50 bramkach zdobytych w starciu ze zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem. Mistrzowie Europy juniorów z 2002 roku zdobyli 5 z 50 trafień całego zespołu. Prawy rozgrywający, Krzysztof Lijewski 4 razy pokonywał bramkarzy rywali, zaś jego kolega z lewej strony, Karol Bielecki raz wpisał się na listę strzelców.

TSV Hannover Burgdorf odniósł drugie zwycięstwo w turnieju Sparkassen Cup. Podopieczni Christophera Nordmeyera pokonali HSG Gensungen-Felsberg, 39:27. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu, w którym występuje dwójka byłych reprezentantów Polski( Adam Weiner oraz Piotr Przybecki), był Aivis Jurdz. Łotysz zdobył 7 bramek dla swojego zespołu.