Udany rewanż Nielby nad Miedzią - podsumowanie turnieju w Wągrowcu

W VI Turnieju Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca zwycięzcą okazała się ekipa gospodarzy. Nielbiści pokonali jedną bramką Miedź Legnicę. W walce o trzecie miejsce skuteczniej piłkę rozgrywali gracze Spójni Wybrzeża Gdańsk - beniaminka pierwszej linii, którzy pokonali zdegradowanego z Superligi MKS Piotrkowianina.

Piotr Werda
Piotr Werda

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia wągrowieckiego turnieju, MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. zmierzył się z SPR Spójnią Wybrzeżem Gdańsk. Stawką tego pojedynku było zajęcie trzeciego miejsca w imprezie.

W pierwszej połowie przewagę na parkiecie mieli gracze z Piotrkowa Tryb, którzy od 8. do 27. minuty nieprzerwanie prowadzili 1-3 trafieniami. Udana seria trzech bramek pozwoliła gdańszczanom na wyrównanie do przerwy (10:10, 30 minuta). W tej części spotkania w zespole Piotrkowianina wyróżnił się Wojciech Trojanowski oraz Przemysław Matyjasik. Po stronie zespołu z Gdańska błyszczał zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie Patryk Abram - wychowanek wągrowieckiej Nielby, najlepszy zawodnik całych zawodów.

Po zmianie stron toczyła się wyrównana walka. Na kwadrans przed końcem meczu było 16:16. W kolejnych minutach zaczęła zarysowywać się przewaga gdańszczan. W samej końcówce meczu gracze SPR-u zdecydowanie lepiej rozgrywali piłkę. W efekcie pokonali rywala 25:21 i wywalczyli trzecie miejsce w turnieju.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk 21:25 (10:10)

Piotrkowianin: Wnuk, Pawlak, Procho - Trojanowski 7, Mróz 3, Daćko 3, Matyjasik 3, Woynowski 3, Biskup 1, Kowalik 1, Cieniek, Iskra, Klimczak, Dankowski, Wawrzynowski, Rutkowski, Skalski, Krzaczyński.

Spójnia Wybrzeże: Głębocki, Kasperek - Abram 8, Suchocki 4, Siódmiak 3, Wojciechowski 3, Szczutowski 2, Mogielnicki 2, Konop 1, Rakowski 1, Misiewicz 1, Derdzikowski, Sulej, Chmielicki, Wiczkowski.

W spotkaniu o pierwsze miejsce minimalnie lepsi okazali się gospodarze zawodów. Podopieczni Pawła Galusa ograli Miedź Legnicę 27:26. Przez prawie całą pierwszą połowę oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero krótko przed przerwą nielbiści zgromadzili 3-bramkową przewagę (16:13). W tej części meczu wyróżnił się w ataku Nielby Przemysław Krajewski. Ze strony Miedzi najskuteczniej poczynał sobie w ofensywie Jarosław Paluch.

Do zmianie stron gra ponownie wyrównała się. W 58. minucie, po kolejnym trafieniu Palucha było po 26. Kilkadziesiąt sekund później udaną akcją w ataku odpowiedział Przemysław Krajewski. Gościom zabrakło już czasu na wyrównanie. Zwycięzcą turnieju została Nielba. Wągrowczanom udał się rewanż za ubiegłotygodniową porażkę z legniczanami podczas Memoriału im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

MKS Nielba Wągrowiec - MSPR Reflex Miedź Legnica 27:26 (16:13)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski, Witkowski N. - Krajewski 7, Przysiek 6, Gierak 3, Białaszek 3, Szyczkow 2, Przybylski 2, Widziński 1, Witkowski 1, Wachnowicz 1, Niewrzawa 1, Smoliński, Płócienniczak, Świerad, Matłoka, Biniewski.

Miedź: Kryński, Banisz - Paluch 8, Skrabania 6, Kokoszka 4, Świątek 3, Piwko 2, Brygier 2, Chuziejew 1, Jarowicz, Szuszkiewicz, Koprowski, Gregor, Wita, Czuwara, Garbacz.

Klasyfikacja końcowa VI Turnieju Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca: