Derby dla Politechniki - relacja z meczu SPR Pogoń Baltica Szczecin - KU AZS Politechnika Koszalińska

Bardzo mocne warunki od samego początku spotkania postawiły gospodyniom koszalinianki. W 7. minucie spotkania na tablicy widniał wynik 7:0 dla przyjezdnych. Z pewnością nie takiego początku meczu spodziewały się zawodniczki ze Szczecina. Niemoc strzelecką w 8. minucie przełamała Sylwia Piontke.

Krzysztof Kempski

W 14. minucie było już tylko 6:9, niestety kolejne udane akcje i błędy miejscowych doprowadziły do tego, że Politechnika zdołała podwyższyć prowadzenie do 5 trafień. Dobrze w tym fragmencie spotkania radziła sobie pod bramką Adriany Płaczek Tatiana Bilenia, którą wspomagała Aleskandra Kobyłecka. Od 23. minuty bardzo dobrze wprowadziła się do gry Sylwia Lisiewska, która w przeciągu trzech minut 3-krotnie pokonała Izabelę Yilmaz. Z kolei nienajlepsze zawody rozgrywała Agata Cebula - najlepiej punktująca w Pogoni.

Druga część spotkania rozpoczęła się tak samo jak pierwsza. 5 pierwszych minut i 5 kolejnych trafień podopiecznych Waldemara Szafulskiego. W 36. minucie przy stanie 14:24 można było śmiało zaryzykować stwierdzenie, że już nic złego w tym spotkaniu AZS-owi stać się nie może. Pogoni Baltica nie można było odmówić walki do końca i chęci odrobienia wyniku, ale nie przynosiło to wymiernych rezultatów. W 49. minucie przełamała się w końcu rozgrywająca Cebula, która w przeciągu dwóch minut 3-krotnie pokonała Annę Morawiec, trzeba jednak przyznać, że AZS grał wówczas pięcioma zawodniczkami, bo na ławkę kar usiąść musiały Sylwia Matuszczyk oraz Kamila Całużyńska. Bramki Aleksandry Kicińskiej a także, w ostatniej minucie, Katarzyny Sabały na niewiele się zdały i podopieczne Ryszarda Czyża musiały uznać wyższość swoich rywalek.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KU AZS Politechnika Koszalińska 24:32 (14:19)

Pogoń: Yilmaz, Płaczek - Huczko 2, Jakubowska 2, Sabała 4, Andrzejewska, Kicińska 4, Cebula 3, Stefaniuk, Rostankowska 2, Piontke 5, Pasternak 2.
Kary: 8 min. (Jakubowska, Andrzejewska, Kicińska, Pasternak - po 2 minuty)
Karne: 2/3

Politechnika: Kwiecień, Shyverska - Kobyłecka 5, Olek 1, Bielenia 4, Dworaczyk 6, Muchocka 4, Całużyńska 1, Chmiel 2, Szafulska 1, Błaszczyk 1, Lisiewska 5, Koprowska 1, Matuszczyk 1.
Kary: 6 min. (Całużyńska - 4 minuty, Matuszczyk - 2 minuty)