Kolejna wygrana Zagłębia, Śląsk powraca na tron - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Miłą niespodziankę zgotowali swoim kibicom szczypiorniści Zagłębia Sosnowiec, którzy tym razem pokonali Wisłę Sandomierz. W grupie dolnośląskiej fotel lidera objął Śląsk Wrocław, który na wyjeździe odniósł zwycięstwo nad Tęczą Kościan.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa I

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści AZS UZ Zielona Góra. Podopieczni Marka Książkiewicza we własnej hali pokonali Pogoń Oleśnica. Dzięki temu zwycięstwu zielonogórzanie przeskoczyli sobotniego rywala w tabeli. Kolejna przekonywująca wygrana padła łupem zawodników Śląska Wrocław, którzy na wyjeździe ograli ostatnią w ligowej tabeli Tęczę Kościan. Wrocławianie dzięki tej wygranej awansowali na pierwsze miejsce. Bliscy korzystnego rezultatu byli szczypiorniści UKS PR 2 Polkowice. Ekipa z Polkowic pod wodzą Mirosława Saneckiego do Wielkopolski przyjechała w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Nie przeszkodziło im to nawiązać walkę z jednym z kandydatów do awansu. Poznaniacy w dużej mierze zwycięstwo zawdzięczają Rafałowi Niedzielskiemu, który w barwach MKS-u był najlepszym strzelcem.

Wiele emocji dostarczyły derby ziemi opolskiej. OSiR Komprachcice po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość Olimpu Grodków. W pierwszych minutach na parkiecie dominowali gospodarze, lecz grodkowianie nie dali za wygraną i szybko odrobili straty. Na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Olimpu. Goście w drugiej części meczu wyeliminowali większość błędów z pierwszej odsłony. Poprawiona gra pozwoliła im odnieść czwartą wygraną w sezonie. Piąte zwycięstwo odniósł zespół Żagwi Dzierżoniów, który w Lubinie po zaciętym pojedynku pokonał rezerwy Zagłębia.

10. kolejka - 26/27.11.2011

Zagłębie II Lubin - Żagiew Dzierżoniów 28:30 (15:18)

Orlik Brzeg - Sparta Oborniki Wlkp. 28:31 (12:15)

AZS UZ Zielona Góra - Pogoń Oleśnica 27:25 (16:10)

Tęcza Kościan - Śląsk Wrocław 24:39 (15:23)

MKS Poznań - UKS PR 2 Polkowice 23:20 (10:9)

OSiR Komprachcice - Olimp Grodków 26:28 (10:11)

MKS Kalisz - pauza

Tabela II Liga Mężczyzn gr. I

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>

Grupa A

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom szczypiorniści Alfy 99 Strzelno. W najciekawszym meczu grupy pomorskiej A na wyjeździe pokonali Szczypiorniaka Olsztyn. Strzelnianie tym samym wygrali piąte spotkanie z rzędu. Nie było niespodzianki w Toruniu. AZS UMK był bez większych szans w starciu z liderem, AZS UWM Olsztyn. Podopieczni Karola Adamowicza odnieśli wysokie i bardzo łatwe zwycięstwo. Przewaga ich nad drugim AZS UKW Bydgoszcz wynosi trzy punkty. Drugą wygraną w sezonie zanotowali szczypiorniści Korony Koronowo, którzy przed własną publicznością uporali się z LKS Kęsowo. Za tydzień ostatnia kolejka w pierwszej rundzie.

8 kolejka - 26/27.11.2011

Szczypiorniak Olsztyn - Alfa 99 Strzelno 27:30 (13:15)

Korona Koronowo - LKS Kęsowo 25:23 (12:10)

AZS UMK Toruń - AZS UWM Olsztyn 18:44 (9:21)

Grupa B

W grupie pomorskiej B dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. Remisy zanotowano w Gryfinie oraz Wejherowie. Energetyk, który miał przejść przez te rozgrywki jak burza nie znajdują się w wybornej formie. To już ich drugie spotkanie, w którym tracą punkty. Tym razem punkt w Gryfinie wywalczyli zawodnicy Sokoła Gdańsk. Punkt z Wejherowa wywiózł również Sambor Tczew. Zawodnicy Sambora dobrze zagrali w pierwszej połowie, którą wygrali 15:11. Niestety nie zdołali dowieźć prowadzenia do końca ale i tak z punktu powinni być zadowoleni. Spotkania wygrały drużyny z czołówki. Dwa punkty zdobyły Gwardia Koszalin oraz Kar-Do Spójnia Gdynia. Koszalinianie na wyjeździe nie mieli problemów z pokonaniem ostatniej Politechniki Gdańskiej. Gdynianie również na wyjeździe pewnie ograli przeciwnika. Tym razem wyższość Spójni musiał uznać zespół GKS-u Żukowo.

6. kolejka - 26/27.11.2011

AZS PG Gdańsk - Gwardia Koszalin 18:37 (11:18)

Energetyk Gryfino - Sokół Gdańsk 26:26 (15:14)

Tytani Wejherowo - Sambor Tczew 24:24 (11:15)

GKS Żukowo - Kar-Do Spójnia Gdynia 20:40 (10:20)

Grupa III

Bez sensacji zakończyły się derby Mazowsza. W stolicy Polski rezerwy ZEPTER-a AZS UW Warszawa nie sprostały liderowi rozgrywek z Legionowa. KPR jako kandydat do awansu nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów. Od pierwszych minut legionowianie ruszyli zatem do natarcia. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła zejść do szatni z ośmioma bramkami przewagi. W drugiej odsłonie akademicy zagrali dużo lepiej. Toczyli wyrównany pojedynek z zawodnikami KPR-u. Ostatecznie lepszy okazał się zespół z Legionowa, jednak warszawiacy powinni być ze swojej gry zadowoleni.

Drugie miejsce zachowuje wciąż ekipa z Łodzi. Podopieczni Tomasza Walickiego bez większych problemów poradzili sobie z beniaminkiem z Sierpca. Drugie ligowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Pabiksu Pabianice. We własnej hali pokonali nie najlepiej spisującą się w ostatnich tygodniach Politechnikę II Radom. Radomianie po pierwszych 30 minutach prowadzili, jednak w drugiej części meczu zawiodła ich niestety skuteczność i do domu powracali bez punktu. Czwartą wygraną w sezonie odnieśli zawodnicy Włókniarza Konstantynów. W sobotę konstantynowianie poradzili sobie z MOKS Słoneczny Stok Białystok, dla którego była to już szósta przegrana w rozgrywkach. Podopiecznych Andrzeja Nocnego porażka ta kosztowała spadek na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

8. kolejka - 26/27.11.2011

Pabiks Pabianice - AZS Politechnika II Radom 27:24 (6:9)

ZEPTER AZS UW II Warszawa - KPR Legionowo 28:36 (12:20)

Włókniarz Konstantynów - MOKS Słoneczny Stok 34:27 (17:11)

AZS UŁ PŁ Łódź - Kasztelan Sierpc 34:16 (18:10)

AZS UMCS Lublin - Trójka Ostrołęka - przełożony na 14.12.2011 r.