KPR wygrywa z nieskuteczną Piotrcovią-relacja z meczu KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Tryb.

Udanie rozpoczęły 2012 rok piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra. Jeleniogórzanki w meczu 14.kolejki PGNIG Superligi pewnie pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:25 (17:10).

Spotkanie KPR z Piotrcovią na trybunach obserwował trener reprezentacji seniorek Kim Rasmussen. Jako że najstarsi jeleniogórscy kibice nie pamiętają kiedy mecz ich zespołu, w hali przy ul. Złotniczej na żywo oglądał trener kadry, to trudno dociec czy to jego obecność czy też dobrze przepracowany okres świąteczno – noworoczny sprawiły, że pojedynek od początku przebiegał przy przewadze gospodyń. Piłkarki z Jeleniej Góry praktycznie już w pierwszej połowie przesądziły na swoją korzyść losy zmagań.

Zawodniczki KPR wykorzystując kiepską dyspozycję strzelecką gości w pierwszych 30 minutach zdołały wpracować sobie do przerwy przewagę siedmiu goli. Zawodniczki z Piotrkowa z uporem maniaka ostrzeliwały słupki i poprzeczkę bramki KPR, a gdy już trafiały w jej światło to ich rzuty najczęściej padały łupem dobrze dysponowanej bramkarki gospodyń Martyny Kozłowskiej. Swoją dobrą grę przypieczętowała ona nawet zdobyciem gola w 20 min. W ataku jeleniogórzanek wyróżniała się Marta Dąbrowska. Głównie tym dwóm zawodniczkom KPR zawdzięcza, że po 30 min. prowadził 17:10

Po zmianie stron drużyna gości, w którym ciężar zdobywania goli spoczywał na Agacie Rol i Agnieszce Tydzie próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania. Dzięki pewnemu rozkojarzeniu widocznemu w grze gospodyń w 44 minucie przewaga KPR zmalała do trzech goli–21:18. Było to jednak wszystko na co pozwoliły Piotrcovii jeleniogórzanki. W 49 minucie przewaga gospodyń ponownie wynosiła siedem goli 25:18 i stało się jasne że to one zwycięsko zakończą rywalizację z Piotrcovią. W 57 min po golu Anny Fursewicz KPR prowadził 29:21 i w tym momencie w grę podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak wkradło się rozluźnienie. Piotrkowianki jeszcze cztery razy trafiły do bramki jeleniogórzanek i ostatecznie mecz zakończył się wygraną KPR 29:25.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:25 (17:10)

KPR: Kozłowska 1, Szeluk, Dąbrowska 10, Załoga 6, Fursewicz 5, Odrowska 3, Galińska 2, Buklarewicz 1, Marceluk 1, Kubicka.

Kary: 0 min.

Karne: 3/2

Piotrcovia: Skura, Kowalczyk, Rol 8, Tyda 6, Wypych 3, Mijas 3, Szafnicka 3, Waga 2, Knoroz, Mielczewska, Cieślak.

Kary: 4 min.