Sensacja w Ostrowcu, Juvenia ponownie lepsza - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miejscowe KSZO pokonało wicelidera grupy śląskiej, Grunwald Ruda Śląska. Udanie zainaugurował rundę rewanżową Szczypiorniak Olsztyn, który w Grudziądzu uporał się z tamtejszym MKS-em.

Bartosz Krysztofiak

Grupa II

Grupa A

Od zwycięstwa rundę rewanżową rozpoczęli zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn, którzy na wyjeździe pokonali MKS Grudziądz. Pierwsza część spotkania padła łupem gospodarzy, jednak ambitna postawa w drugiej połowie młodych szczypiornistów ze stolicy Warmii i Mazur zaowocowała zdobyciem kompletu punktów i awansem na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

11. kolejka - 14/15.01.2012

MKS Grudziądz - Szczypiorniak Olsztyn 18:25 (10:9)

Grupa IV

Dwa powody do zadowolenia mają po tej kolejce piłkarze ręczni Control Process Tarnów. Pierwszym powodem jest wysokie zwycięstwo nad Orłem Przeworsk, choć po pierwszej części gry nic nie wskazywało na tak wysoką wygraną. Drugi powód to porażka znajdującego się na drugim miejscu Grunwaldu Ruda Śląska. Przegraną rudzian możemy uznać za pierwszą ogromną sensację w rundzie rewanżowej. Podopieczni Marcina Księżyka na wyjeździe nie sprostali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie miało wyrównany przebieg do stanu 22:21 dla gospodarzy. Od tego momentu mądrością w grze popisywali się ostrowczanie, którzy małymi krokami zwiększali swoją przewagę. Bardzo dobre zawody w barwach KSZO rozegrał jeden z najlepszych zawodników II ligi, Tomasz Radowiecki, który pokonał bramkarza gości 10-krotnie. Ostatecznie drużyna z Ostrowca pokonała Grunwald 38:31.

Drugiej porażki w nowym roku doznali szczypiorniści Zagłębia Sosnowiec. Po ubiegłotygodniowej klęsce musieli tym razem uznać wyższość zawodników z Końskich. Zgromadzeni kibice mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawe widowisko. Sporo emocji towarzyszyło zwłaszcza pierwszej części meczu, która zakończyła się wynikiem remisowym. Bardziej skoncentrowani na drugą połowę wyszli konecczanie i to dzięki lepszej dyspozycji ograli drużynę Zagłębia. Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni MOSM HIT Bytom. Bytomianie we własnej hali pokonali AZS Katowice. Gospodarze dominowali na parkiecie od pierwszych minut a 11-bramkowa przewaga do przerwy pozwoliła na spokojny powrót na drugą część meczu. Szczypiorniści MOSM-u swoją przewagę w zaskakująco szybkim tempie powiększali, nie pozwalając przy tym akademikom na zbyt wiele. Katowiczanie grą mogą być mocno zawiedzeni, ponieważ w całym spotkaniu rzucili rywalowi zaledwie 15 bramek.

W starciu ligowych sąsiadów pomiędzy Vive Targi II Kielce a MOSiR-em Arcom Bochnia lepsi okazali się kielczanie. Podopieczni Aleksandra Litowskiego zbliżyli się zatem do czołówki ligi i do trzeciego KSSPR-u tracą zaledwie trzy punkty. Drugą bardzo ważną wygraną w rundzie rewanżowej odnieśli szczypiorniści Juvenii Rzeszów. Rzeszowianie po bardzo emocjonującym spotkaniu na wyjeździe ograli beniaminka z Chełmka.

Piątek trzynastego okazał się jednak pechowy dla zespołu Wisły Sandomierz, który na wyjeździe miał stoczyć bój z AZS Politechniką Świętokrzyską. Sandomierzanie nie dojechali do Kielc ze względu na fatalne warunki atmosferyczne panujące na drogach, a spotkanie to zostało przełożone na inny termin.