Cudowny powrót gladiatorów Wenty - relacja z meczu Polska - Szwecja

Kolejny serbski cud! Polscy szczypiorniści po fenomenalnej pogoni zremisowali z reprezentacją Szwecji, choć do przerwy przegrywali różnicą jedenastu trafień.

Kamil Kołsut

Podopieczni Bogdana Wenty w pierwszej połowie zagrali tak, jakby przed dwoma dniami zdobyli mistrzostwo świata i sobotnie spotkanie miało być tylko rozbieganiem po arcytrudnym starciu z Danią. Polacy grali katastrofalnie, nie mieli żadnego pomysłu na przedarcie się przez szwedzką defensywę, mnożyły się proste straty i banalne błędy. Biało-czerwoni przegrywali 1:7 i 5:13, by na przerwę zejść przy wyniku 9:20.

Prosto w golkipera rzucał z drugiej linii Karol Bielecki, bezproduktywny był Krzysztof Lijewski, Tomasz Tłuczyński z sześciu szans na zdobycie bramki wykorzystał tylko trzy. Szwedzi pracę domową odrobili bezbłędnie, Magnus Jernemyr kompletnie wyłączył z gry polskie koło (dość powiedzieć, że przed przerwą ani Bartosz Jurecki, ani Kamil Syprzak nie oddali rzutu), a nominalny trzeci bramkarz skandynawskiej drużyny Andreas Palicka bronił z niebotyczną, 50-procentową skutecznością.

Polacy do odrabiania strat rzucili się po przerwie, w ciągu pierwszych pięciu minut drugiej części gry rzucili cztery bramki. Słusznym ruchem okazało się wyłączenie z gry Kima Anderssona, prawdziwy renesans po słabiutkiej pierwszej części gry przeszedł Bartłomiej Jaszka, swoje dołożyli skrzydłowi i na kwadrans przed końcową syreną przewaga Szwedów skurczyła się do pięciu trafień.

- Czekają nas kolejne trzy finały tych mistrzostw - zapowiadał przed meczem Wenta. Jego podopieczni do serca wzięli sobie te słowa dopiero po przerwie, Marcin Wichary - który w pierwszej części gry odbił ledwie dwie piłki - przypomniał sobie fenomenalne spotkanie z Danią, a najlepsze zawody w trakcie turnieju zaliczył Patryk Kuchczyński i Adam Wiśniewski. Skrzydłowy Nafciarzy na minutę przed końcem wyrównał stan meczu, Szwedzi mieli jeszcze piłkę, obronę przytrzymał jednak Mateusz Zaremba i spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem oczek.