Udany mecz Grunwaldu, Sparta gromi - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Grunwaldu Ruda Śląska. W szlagierowym pojedynku pokonali KSSPR II Końskie odskakując tym samym konecczanom na cztery punkty. Łatwe dwa oczka padły łupem Sparty Oborniki Wlkp., która we własnej hali rozgromiła rezerwy Zagłębia Lubin.

Bartosz Krysztofiak

Grupa I

W kolejce inauguracyjnej rundę rewanżową w grupie dolnośląskiej obyło się bez wyników sensacyjnych. Faworyci jednak nie bez problemów pokonali swoich rywali. Ciężkie przeprawy miały dwie drużyny z Wielkopolski. Były nimi MKS Kalisz oraz MKS Poznań. Obydwie ekipy swoje mecze rozegrały na wyjazdach. Kaliszanie w Oleśnicy zmierzyli się z tamtejszą Pogonią. Gospodarze od pierwszych minut chcieli pokazać, że tak łatwo tego spotkania nie oddadzą i już na początku prowadzili 5:0. Podopieczni Bruno Budrewicza wzięli się jednak do pracy i szybko odrobili straty. Kaliszanie z upływem czasu przejmowali inicjatywę na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Kalisza.

Zacięte spotkanie mieli okazję obejrzeć kibice, którzy zasiedli w zielonogórskiej hali, gdzie zmierzyły się ze sobą AZS UZ Zielona Góra oraz MKS Poznań. Do przerwy na prowadzeniu byli akademicy jednak w drugiej części gry do głosu doszli podopieczni Domana Leitgebera i to oni po ostatnim gwizdku sędziów mogli cieszyć się z kompletu punktów, który pozwolił im utrzymać trzecie miejsce w ligowej tabeli. Problemów z pokonaniem rywala nie miał inny wielkopolski zespół, a mianowicie Sparta Oborniki Wlkp. Oborniczanie wierzyli w zwycięstwo jednak nie aż tak dużo różnicą bramek. Spartanie we własnej hali pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 40:17! Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Śląska Wrocław. Tym razem uporali się z OSiR-em Komprachcice. Było to już trzynasta wygrana wrocławian w sezonie i jest bardzo mało prawdopodobne by znaleźli swojego pogromcę.

14. kolejka - 21/22.01.2012

AZS UZ Zielona Góra - MKS Poznań 31:34 (20:17)
Sparta Oborniki Wlkp. - Zagłębie II Lubin 40:17 (22:8)
Pogoń Oleśnica - MKS Kalisz 35:37 (17:20)
Śląsk Wrocław - OSiR Komprachcice 43:29 (21:15)
Żagiew Dzierżoniów - pauza
Orlik Brzeg - Tęcza Kościan - przełożony na 01.02.2012
UKS PR 2 Polkowice - Olimp Grodków - przełożony na 11.02.2012

Grupa II

Grupa A

Grad emocji dostarczyło spotkanie w Strzelnie pomiędzy czwartym a drugim zespołem obecnego sezonu. Alfa 99 minimalnie bo zaledwie jedną bramką uległa AZS UKW Bydgoszcz. W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili różnicą 4 bramek. Akademicy zaczęli gonić wynik i na przerwę obydwie ekipy schodziły przy wyniku remisowym. Po wyjściu z szatni wyrównana gra trwała do prawie 50 minuty. Od tego momentu do ataku ruszyli bydgoszczanie, którzy objęli kilku bramkowe prowadzenie. Był to przełomowy moment i to dzięki dobrej grze w tym fragmencie odnieśli ważne zwycięstwo. Drugą wygraną w sezonie odnieśli akademicy z Torunia, którzy we własnej hali ograli MKS Grudziądz. Dla grudziądzan była to już druga porażka w tym roku. Kolejne punkty zdobyli piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn. Podopieczni Konstantego Targońskiego w Olsztynie pokonali LKS Kęsowo, który nie okazał się zbyt wymagającym rywalem.

11. kolejka - 21/22.01.2012

Alfa 99 Strzelno - AZS UKW Bydgoszcz 30:31 (15:15)
AZS UMK Toruń - MKS Grudziądz 24:23 (13:15)
Szczypiorniak Olsztyn - LKS Kęsowo 28:18 (11:7)
AZS UWM Olsztyn - pauza
Korona Koronowo - pauza

Grupa IV

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Juvenii Rzeszów. W 16 kolejce uporali się z akademikami z Politechniki Świętokrzyskiej. Podopieczni Jakuba Bobera zagrali bardzo konsekwentnie. Wykorzystali słabości przeciwnika i dzięki temu powiększają swoją przewagę nad strefą spadkową. Do małych rotacji zaszło w górnej części tabeli. Na najniższy stopień podium awansowała Wisła Sandomierz, która po pokonaniu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz korzystnym innym rezultatom do lidera traci już tylko cztery punkty.

Bardzo ważną wygraną odniósł zespół Marcina Księżyka. Wicelider rozgrywek w hicie kolejki przed własną publicznością pokonał rezerwy pierwszoligowego KSSPR-u Końskie. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Gdy tylko gospodarze wychodzili na prowadzenie to natychmiast do pracy brali się przyjezdni i doprowadzali do remisu. Na przerwę bardziej zadowoleni schodzili jednak rudzianie, którzy mieli przewagę dwóch goli. Druga część meczu miała prawie identyczny przebieg co pierwsza. W 57 minucie szansę na zwycięstwo mieli konecczanie prowadząc 37:35. Goście nie wytrzymali jednak napięcia a w ich poczynania wkradły się błędy, które skrzętnie wykorzystali gospodarze, zapewniając sobie rzutem na taśmę dwa punkty.

Fatalna seria towarzyszy drużynie Zagłębia Sosnowiec, która nie zdobyła żadnego punktu już od trzech spotkań. Zespół Krzysztofa Adamuszka przeżywa poważny kryzys, gdyż porażka z Orłem Przeworsk, jedną z najsłabszych drużyn ligi to już ogromny problem. Jeśli beniaminek nie znajdzie sposobu na poprawę gry to jego sytuacja będzie coraz gorsza. Drugie zwycięstwo nad MOSM HIT Bytom w tym sezonie odnieśli zawodnicy z Bochni. Bochnianie podobnie jak w rundzie pierwszej ograli zespół MOSM-u różnicą dwóch bramek.