Szlagier dla Vistalu Łączpolu, grad niespodzianek (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały 21. kolejkę spotkań. W Najciekawszym pojedynku Vistal Łączpol Gdynia pokonał SPR Lublin.

Sławomir Bromboszcz

Do interesującego spotkania doszło w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń Baltica gościła Piotrcovię Piotrków Tryb. Szczecinianki, pomimo różnicy punktowej jaka dzieli w tabeli oba zespoły, zapowiadały walkę o zwycięstwo. Pierwsze minuty spotkania potwierdziły, iż słowa zawodniczek beniaminka nie były nadaremne. W 21 minucie Pogoń prowadziła 9:5. W końcówce pierwszej połowy Piotrcovia zdołała jednak odrobić straty i do szatni zeszła prowadząc 11:10. Zawodniczki beniaminka niezrażone tym faktem w drugiej połowie ponownie zagrały ambitnie. Po emocjonującej końcówce niespodziewane tryumfowała Pogoń 28:25.

Do niespodzianki doszło również w Chorzowie oraz Koszalinie. Piłkarki ręczne Ruchu po zaciętym spotkaniu musiały uznać wyższość dobrze dysponowanych w ostatnim czasie szczypiornistek KPR-u Jelenia Góra. W Koszalinie miejscowa Politechnika po emocjonującym pojedynku podzieliła się punktami z niżej notowanym KSS-em Kielce.

Podrażnione ostatnimi porażkami piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin po zwycięstwo udały się do Elbląga. Podopieczne Bożeny Karkut od pierwszych minut sobotniego pojedynku nadawały ton rywalizacji. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły 9:4, do szatni zeszły z zaliczką czterech bramek 15:11. W drugiej połowie Miedziowe kontrolowały wynik pojedynku, zwyciężając 29:26.

Wysoką formę potwierdziły szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia, które odniosły kolejne zwycięstw w meczu na szczycie. Tym razem zespół z Pomorza poskromił SPR Lublin. Dominacja gdynianek w całym spotkaniu nie podlegała dyskusji. W sobotę Vistal Łączpol był zespołem po prostu lepszym i zasłużenie zwyciężył. Finałowa rywalizacja o złoty medal mistrzostw Polski zapowiada się niezwykle interesująco.

Finpeharm Polkowice uległ walkowerem AZS AWF Gardinia Wrocław. Drużyna gospodarzy nie stawiła się na meczu.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (11:15)
Najwięcej bramek: dla Startu - Agnieszka Wolska 9, Wioleta Janaczek 6, Paulina Wasak 5; dla KGHM - Kinga Byzdra 10, Kaja Załęczna, Joanna Obrusiewicz po 6.

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 28:26 (10:11)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula i Vohla Piatrowa po 8, Dorota Jakubowska 5; dla Piotrcovii - Agata Wypych i Anna Szafnicka po 6.

Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:28 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Polenz 9, Joanna Rodak 4; dla KPR - Marta Dąbrowska 10, Małgorzata Buklarewicz 4.

AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 23:23 (11:10)
Najwięcej bramek: dla Politechniki - Joanna Dworaczyk 8, Tatiana Bielnia i Paulina Muchocka po 4; dla KSS - Paulina Piechnik, Joanna Drabik, Kamila Skrzyniarz i Marzena Paszkowska po 4.

Vistal Łączpol Gdynia - SPR Lublin 35:27 (21:13)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Katarzyna Koniuszaniec 8, Patrycja Kulwińska; dla SPR-u- Krystyna Rapelewska 6, Alina Wojtas 5.