Lekko, łatwo i przyjemnie - relacja z meczu Bjerringbro-Silkeborg - Vive Targi Kielce

W meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Vive Targi Kielce pokonały Bjerringbro-Silkeborg 37:26 (17:12) i są o krok od awansu do najlepszej szesnastki na Starym Kontynencie.

Paweł Nowakowski

Od samego początku podopieczni Bogdana Wenty zastosowali przeciwko wicemistrzom Danii agresywną obronę, z wysuniętym na jedynce Bartłomiejem Tomczakiem. Świetne wejście w mecz zaliczył Michał Jurecki, który po pierwszych pięciu minutach rywalizacji miał już trzy bramki na koncie.

Dośc nieoczekiwanie od pierwszych minut w bramce Vive Targów Kielce zameldował się Sławomir Szmal. "Kasa" spisał się jednak poniżej oczekiwań, dlatego po siedmiu
minutach gry zastąpił go Marcus Cleverly. Zmiana to okazała się strzałem w dziesiątkę. Duńczyk popisywał się skutecznymi interwencjami, stwarzając dla zawodników Silkeborga zaporę nie do przejścia.

Wykorzystali to jego koledzy z ataku, którzy imponowali niesamowitą 90 procentową skutecznością rzutową! Widząc słabą grę swojego zespołu trener Bjerringbro-Silkeborg, Carsten Albrektsen poprosił o czas - 5:9 (11'). Przerwa nie wybiła kielczan z uderzenia. Wicemistrzowie Polski w pełni kontrolując poczynania na parkiecie systematycznie powiększali przewagę - 17:10 (27'), by do przerwy zejść z pieciobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polski zespół dominował w każdym elemencie handballowego rzemiosła, co najlepiej obrazował wynik meczu - 25:18 (42'). Bogdan Wenta mając komfort bezpiecznej przewagi rotował składem, dając szanse gry wszystkim swoim zawodnikom.

Różnica klas była widoczna gołym okiem. Vive zdobywało bramki nawet w osłabieniu. Na ostatnie dziesięć minut do kieleckiej bramki powrócił Sławomir Szmal. Ostatecznie po jednostronnym pojedynku Vive Targi Kielce pokonały Bjerringbro-Silkeborg 37:26 i są o krok od awansu do najlepszej szesnastki Champions League. Warto dodać, że kielczanie w całym meczu zagrali na 74 procentowej skuteczności rzutowej.

W drugim niedzielnym meczu grupy B Atletico Madryt pokonało 32:27 Füchse Berlin. Bartłomiej Jaszka zdobył dla Lisów 3 bramki.

Zobacz efektowną wygraną Vive w Silkeborgu --->
Kielczanie są o krok od awansu do TOP 16 Kielczanie są o krok od awansu do TOP 16
Bjerringbro-Silkeborg - Vive Targi Kielce 26:37 (12:17)

Bjerringbro-Silkeborg: Green – M. Nielsen 7, Kirkegaard 6, Arrhenius 4, Lauge Schmidt 3, K. Nielsen 2, Sorensen 2, Olafsson 1, Kristiansen 1, Zvizej, Hansen, Baagoe.

Vive Targi Kielce:
Szmal, Cleverly – Jurecki 8, Kuchczyński 6 Tkaczyk 5, Olafsson 4, Tomczak 4, Musa 3, Jurasik 2, Stojković 2, Buntić 2, Jachlewski 1, Grabarczyk, Zaremba.

Kary

Bjerringbro-Silkeborg - 4 minuty

Vive Targi Kielce - 14 minut (2x Jurasik, 2x Stojković, Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk)