Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Waszkiewicz i Wleklak trenerami reprezentacji

Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak zostali trenerami reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Decyzję tę podjął Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki. Waszkiewicz i Wleklak pozostaną na tym stanowisku do momentu rozstrzygnięcia konkursu o posadę selekcjonera polskiej reprezentacji.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Treść komunikatu Związki Piłki Ręcznej w Polsce:

"Dnia 26 kwietnia 2012 roku, w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie, odbyło się spotkanie prezesa Andrzeja Kraśnickiego z trenerami Danielem Waszkiewiczem i Damianem Wleklakiem.

W oparciu o decyzję Zarządu, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce powierzył im funkcję trenera głównego reprezentacji Polski seniorów. Umowa między stronami obowiązuje do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, po zakończeniu kwalifikacji do Mistrzostw Świata Hiszpania 2013. Decyzja ta jest następstwem wcześniejszej rezygnacji trenera Bogdana Wenty ze stanowiska selekcjonera kadry narodowej."

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
zprp.pl

Komentarze (30):

 • anibas Zgłoś komentarz
  I to w tej chwili chyba najlepsza z możliwych decyzji. Byli cały czas z tą reprezentacją, znają sie jak łyse konie. pewne godnie tymczasowo zastąpią Bogdana Wente, chociaż cały czas
  Czytaj całość
  jestem zdania, że nie powinien on rezygnować z prowadzenia polskiej kadry.
  • Generau Zgłoś komentarz
   Druga sprawa . Ubytek obywateli kieleckich, jest spowodowany masowymi wyjazdami na mecze. Jak wiadomo mamy trzy ekstra-klasowe drużyny sportowe :)
   • wawiak Zgłoś komentarz
    do zawas : O! wsiok - to już z całą pewnością co innego. Zgadzam się - wieśniacy to określenie dość pejoratywne. Ale nie dla mnie.
    • wawiak Zgłoś komentarz
     do zawas : wieśniak - to nie określenie miejsca urodzenia czy zamieszkania , to określenie zachowania, charakteru i poglądów.
     • zawas Zgłoś komentarz
      Panowie z miast Płock i Kielce to portal piłki ręcznej!Zamiast pisać dyrdymały kto ma kompleksy itd.,zobaczcie np. dzisiaj mecz na sport1( kto ma) półfinał EHF!Apeluje o to do Was kibic
      Czytaj całość
      który,wiele lat remu,zamienił "zaściankowy" Wrocław" na "wieś" i jest z tego powodu niezmiernie szczęśliwy,że nazywają go wieśniakiem! Każdy ma prawo do "własnego życia".
      • zręczny Zgłoś komentarz
       .Macie województwo,rządzicie się sami to dlaczego tysiące ludzi od was wieje gdzie pieprz rośnie? 20 - 30 lat temu była moda na miasto,wszyscy z okolicznych wiosek ,małych miasteczek
       Czytaj całość
       ściągali całymi rodzinami do dużych miast,teraz sytuacja się odwróciła .Ludzie się podorabiali i teraz budują domy właśnie w tych wioskach.W najbliższych okolicach Kielc kupić ziemię pod dom to tak jak wygrać w totolotka ,a i dalej to też nie łatwa sprawa.A to że, jak piszesz z Płocka ubyło 2 tys ludzi musi świadczyć o tym ,że albo trudno było się u Was dorobić ,albo po prostu lubicie ten smród,zgiełk,ciasnotę i blokowiska jakie występują w każdym mieście.
       • ZKS Zgłoś komentarz
        Generalnie Polska się wyludnia ale jedne miasta wyludniają się bardziej a inne mniej.Przyczyn jest wiele i są ze sobą powiązane ale jeśli ktoś mi wyjeżdża z bujnym rozkwitem Kielc to
        Czytaj całość
        niestety ale napotka na proste pytanie-skoro tam takie eldorado to dlaczego to miasto wciąż się kurczy?Inne porównywalne wielkością nawet zyskują -Olsztyn czy Rzeszów.Też są stolicami regionów,też mają Uniwersytety.Więc o co chodzi?Ten "powiatowy" Płock stracił zaledwie 2 tys ludzi w przeciągu 10 lat z czego i tak większość wylądowała w powiecie ziemskim (tańsza ziemia pod budownictwo).Macie województwo,rządzicie się sami to dlaczego tysiące ludzi od was wieje gdzie pieprz rośnie?
        • jelo Zgłoś komentarz
         W sumie inne decyzji być nie mogło, Waszkiewicz i Wleklak musieli dostać poparcie Wenty. Ciekawe czy wystąpią oni w tym konkursie, pewno będą kiepskie kandydatury i kto wie czy
         Czytaj całość
         Waszkiewicz nie byłby dla prezesa najciekawszym kandydatem...
         • jaco65 Zgłoś komentarz
          Amroth - ignoruj zawistnika i nie dyskutuj z nim. Widzisz przecież, że chłopina żadnych argumentów nie jest w stanie podać. Takich osobników się ignoruje więc zachowaj się właściwie.
          • Amroth Zgłoś komentarz
           Nie wiesz co napisać więc robisz uniki i dodajesz do tego głupie teksty ad personam by wyjść z twarzą. Nie udało ci się.
           • radosny Zgłoś komentarz
            Pozwolisz że nie będę próbował bo boję się że nie uwierzysz że czarne może być czarne.A białe zawsze jest białe. Możesz nie odpisywać bo ja tak zrobię.
            • Amroth Zgłoś komentarz
             Twoje 'starania' mogą się okazać daremne, bo widzisz istnieje prawdopodobieństwo, że się z tobą nie zgodzę ale zawsze możesz spróbować.
             • radosny Zgłoś komentarz
              Żeby oczekiwać kontrargumentu trzeba wcześniej podać konkretny argument.nie wiem czy zrozumiałeś?
              Zobacz więcej komentarzy (17)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×