Miedziowi zostają w elicie - relacja z meczu Zagłębie Lubin - PBS Jurand Ciechanów

Czwarte zwycięstwo z rzędu zapewniło piłkarzom ręcznym Zagłębia Lubin bezpośrednie utrzymanie w PGNiG Superlidze. W piątek Miedziowi nie dali najmniejszych szans PBS Jurandowi Ciechanów, wygrywając 33:28 (19:13).

Łukasz Lemanik

Wyrównana walka w pierwszej połowie trwała tylko przez niespełna kwadrans. W 5. minucie było 4:2 dla Miedziowych, ale niespełna pięć minut później był już remis po 5. Goście walczyli ambitnie i w 13. minucie po bramce Mindaugasa Tarcijonasa wyszli na prowadzenie 8:7. Na tym się jednak skończyło. Lubinianie włączyli piąty bieg i chwilę później odzyskali prowadzenie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, po bramce Mikołaja Szymyślika, zrobiło się 15:10. Ostatnie fragmenty tej części spotkania, to nadal dominacja miedziowych, w bramce których dobrze spisywał się Michał Świrkula. Do szatni gospodarze schodzili, prowadząc różnicą sześciu trafień.

Zaraz po przerwie mogło być to siedem bramek, ale rzutu karnego nie wykorzystał Wojciech Gumiński. Nie zmienia to jednak faktu, że w kolejnych minutach zdecydowaną przewagę osiągnęli Miedziowi. Swoje pierwsze bramki dla seniorskiej drużyny Zagłębia zdobył Patryk Siekaniec (w 35, 36 i 47. minucie). Wciąż w bramce bardzo dobrze spisywał się "Świrek". W 44. minucie Miedziowi wyszli na 10-bramkowe prowadzenie (27:17), a chwilę później, po trafieniu wspomnianego wcześniej Patryka Siekańca różnica wynosiła już jedenaście trafień. W końcówce w grę gospodarzy wkradło się rozluźnienie, co odbiło się na końcowym wyniku, ale po końcowej syrenie to lubienie cieszyli się z wygranej i utrzymania w PGNiG Superlidze.

- Powinniśmy wygrać ten mecz przynajmniej różnicą dziesięciu bramek i wtedy bylibyśmy w pełni usatysfakcjonowani - skomentował po spotkaniu Michał Świrkula.

MKS Zagłębie Lubin - PBS Jurand Ciechanów 33:28 (19:13)

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 3, Gumiński 4, Rosiek 4, Kużdeba 1, Paweł Adamczak, Kozłowski 4, Szymyślik 4, Piotr Adamczak 3, Paluch 3, Siekaniec 3, Obrusiewicz, Starzyński 4.

Jurand: Wróbel, Grzybowski - Semenov 4, Jeżyna 3, Piórkowski Adrian 3, Piórkowski Damian 4, Prątnicki, Krajewski 4, Malandy 4, Tarcijonas 6.