W Gdańsku trwa nabór do SMS-u

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Od czwartku, 31 maja SMS prowadzi nabór do 1 klasy liceum, które mieści się przy ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku. Zgłosiło się 57 młodych adeptów piłki ręcznej z prawie całej Polski.

Młodzi adepci piłki ręcznej przyjechali do Gdańska w czwartek i będą tam do niedzieli. - W czwartek o godzinie 17:00 odbyły się badania lekarskie, W piątek przeprowadzone zostaną badania motoryczne na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W sobotę sprawdzimy technikę, a w niedzielę odbędzie się gra właściwa, podczas której będziemy oglądać w akcji młodych zawodników - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Adam Lisiewicz, wicedyrektor gdańskiej szkoły odpowiedzialny za piłkę ręczną. - Przyjechało 57 młodych adeptów piłki ręcznej z całej Polski. Brakuje jedynie chłopców z województwa świętokrzyskiego, bo niby zespół z Kielc szkoli młodzież, chociaż na razie w pierwszym zespole Vive Targów nie ma żadnych zawodników z tamtego regionu - dodał Lisiewicz.

Od czego będzie zależało przyjęcie zawodnika do Szkoły Mistrzostwa Sportowego? - W komisji znajdować się będą trenerzy - Jan Prześlakiewicz, Dariusz Tomaszewski i Marcin Pilch, a także trener przygotowania motorycznego Leszek Chludziński i Adrian Struzik odpowiedzialny za bramkarzy. Wszyscy razem usiądziemy jako komisja i na podstawie punktacji, którą mamy opracowaną zobaczymy kto uzbierał najwięcej punktów za poszczególne aspekty i jakie ma warunki fizyczne - powiedział Andrzej Lisiewicz.

Ogłoszenie wyników nastąpi 9 lipca. Przyjętych zostanie góra 14-15 chłopców.

Źródło artykułu: