Lomme-Lille pokonał SPR Olkusz

Szczypiornistki drugoligowca z Francji, Lomme-Lille Metropole-Handball pokonały na zakończenie swojego pobytu w Polsce zespół SPR-u Olkusz 31:27. Ekipa z północy Francji we wtorek wróci do kraju.

Piotr Lubaszka

Od początku meczu warunki na parkiecie dyktowały szczypiornistki Lomme-Lille, które w 6. minucie spotkania prowadziły 4:2. Z czasem Francuzki stopniowo powiększały swoją przewagę w pełni kontrolując przebieg rywalizacji. Fenomenalnie w bramce ekipy z północy Francji spisywała się Justine Hicquebrant, która raz po raz parowała rzuty Olkuszanek. To plus dobra dyspozycja rzutowa podopiecznych trenera Laurenta Worm'a spowodowało, że w 25. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14:9 dla Lomme-Lille. Dobrze funkcjonowała gra z kołem u drugoligowca z Francji - Aurore Sanz skutecznie wykończyła aż pięć takich akcji. W końcówce Francuzki mocno spuściły z tony, co pozwoliło "Lwicom" na zmniejszenie strat i ostatecznie do przerwy SPR przegrywał 13:16.

W drugiej części gry od początku do ataku ruszyły podopieczne trenera Dariusza Olszewskiego, które szybko zniwelowały stratę z pierwszej połowy (33. min - 16:16), a następnie wyszły na prowadzenie (39. min - 20:19). W bramce miejscowych dobrze w tej części spotkania spisywała się Katarzyna Łakomska, która popisała się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. W ataku brylowała natomiast Paula Przytuła wspomagana przez Alicję Fierkę  i Monikę Pastwę. Wyrównana gra toczyła się do 50. minuty spotkania. Przez ostatnie dziesięć minut bowiem szczypiornistki Lomme-Lille wrzuciły wyższy bieg i ponownie odskoczyły gospodyniom. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek z północy Francji 31:27.

Szczypiornistki Lomme-Lille Metropole-Handball tym spotkaniem zakończyły obóz szkoleniowy w Olkuszu. We wtorek w godzinach porannych Francuzki wylecą do swojego kraju, gdzie będą się dalej przygotowywać do rozgrywek Division 2 (początek sezonu zaplanowano na 8 września). Z kolei podopieczne trenera Dariusza Olszewskiego w najbliższy czwartek rozpoczną 8-dniowe zgrupowanie w Olkuszu, w trakcie którego oprócz intensywnych treningów przewidziane są również trzy spotkania sparingowe.

SPR Olkusz - Lomme-Lille Metropole-Handball 27:31 (13:16)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.