Super Globe: Wygrana Atletico, trzy bramki Jurkiewicza, metamorfoza THW Kiel

Trzy bramki w wygranym 28:23 spotkaniu z Al Jaish podczas Klubowych Mistrzostw Świata rzucił rozgrywający BM Atletico Madryt, Mariusz Jurkiewicz.

Zmagania w szóstej edycji Super Globe rozpoczęła potyczka arabskiego Mudharu z australijskim University Sydney. Dwa punkty zapisali na swoim koncie mistrzowie Azji. Warto dodać, że barwy zespołu z Antypodów reprezentuje Tomasz Szklarski, który w tym meczu rzucił 3 bramki.

Dwa oblicza zaprezentowali szczypiorniści egipskiego Al Zamalek. Najlepsza afrykańska drużyna do przerwy przegrywała z brazylijskim Metodista Sao Bernardo 12:14, by po przerwie zaaplikować rywalom 21 bramek, tracąc zaledwie 10. Newralgiczny okres meczu przypadł pomiędzy 50 a 55 minutą - z 25:21 na 30:21. Egipcjanie imponowali również skutecznością rzutową, w całym meczu grając na poziomie 74%.

BM Atletico Madryt okazało się lepsze od katarskiego Al Jaish, choć do przerwy niespodziewanie prowadził zespół z Zatoki Perskiej mający w swoim składzie m.in najlepszego bramkarza ME - Darko Stanicia, czy kwartet z Croatii Osiguranje Zagrzeb: Zlatko Horvat, Bojan Skoko, David Spiler i Lovero Sprem. Co ciekawe w ekipie z Półwyspu Iberyjskiego w protokole meczowym nie było Ivano Balicia i Arpada Sterbika. Trzy bramki dla wicemistrzów Hiszpanii zdobył Mariusz Jurkiewicz.

Z dalekiej podróży wróciło THW Kiel. Obrońca trofeum przegrywał z Al Sadd 9:16. W katarskim zespole występuje na czas trwanie Super Globe aż 7 graczy Montpellier Agglomeration. Zebry przez 17 minut (między 13 a 30 minutą) rzuciły raptem dwie bramki! Niespełna dziesięć minut przed końcową syreną Al Sadd prowadziło 24:22 lecz 6 trafień (po 3 Sigurdsson i Vujin) z rzędu podopiecznych Alfreda Gislasona przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść najlepszej drużyny na świecie sezonu 2011/12. Wyniki I dnia turnieju Super Globe 2012

Mudhar - University of Sydney 32:27 (15:12)

Najwięcej bramek: dla Mudhar - Amine Bannour 7, Majed Aboalraha 4; dla University - Diego Liorente 8, Rafael Leis 5, Oliver Junker 4, Tomasz Szklarski 3. Al Zamalek - Metodista Sao Bernardo 33:24 (12:14)

Najwięcej bramek: dla Al Zamalek - Hussein Zaki 7, Ahmed Mostafa 6, Mohamed Hesham 5; dla Sao Bernardo - Carlos Castillo 6, Fabio Chiuffa 5, Gustavo Cardoso, Diogo Hubner - obaj po 4.

BM Atletico Madryt - Al Jaish 28:23 (11:13) Najwięcej bramek: dla Atletico - Kiril Lazarov 7, Jonas Kallman, Alvaro Ferrer - obaj po 4, Mariusz Jurkiewicz 3; dla Al Jaish - Jure Dolenec 6, Hassan Mabrouk 4.

THW Kiel - Al Sadd 29:26 (9:16) Najwięcej bramek: dla Kiel - Marko Vujin 7, Gudjon Valur Sigurdsson 5, Dominik Klein 4; dla Al Sadd - Dragan Gajić 8, William Accambray, Nikola Karabatić, Christian Malmagro oraz Issam Tej - wszyscy po 3.