Turniej w Legionowie: Udany finisz gospodarzy

KPR Legionowo wygrał Turniej o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego. Gospodarze w decydującym meczu pokonali Nielbę Wągrowiec.

Kamil Kołsut

W sobotę obie drużyny zremisowały z Wybrzeżem Gdańsk i pokonały KSSPR Końskie, wyznaczone na kolejny dzień starcie bezpośrednie stało się więc finałem całego turnieju. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka mecz z Nielbą rozpoczęli niemrawo i goście w pewnym momencie prowadzili już 4:0. Strzelecki impas po sześciu minutach przełamał dopiero Tomasz Pomiankiewicz, KPR długo nie mógł jednak doścignąć rywali.

Nielba grała szybko i skutecznie, chętnie w konstruowaniu akcji ofensywnych wykorzystując skrzydłowych. W pierwszej połowie skutecznością błysnął Dariusz Widziński, a przez cały mecz wysoką dyspozycją imponował Łukasz Gierak potwierdzając, że w przyszłym sezonie będzie liderem zespołu Pawła Nocha.

Po kwadransie gry czerwoną kartkę otrzymał obrotowy gospodarzy Piotr Gromek, a już chwilę później wykluczenia posypały się z obu stron. KPR w pewnym momencie grał nawet w przewadze pięciu na trzech, a rozbita Nielba kompletnie straciła właściwy rytm. Miejscowi rzucili się w pogoń i jeszcze przed przerwą zdołali rywali prześcignąć, schodząc do szatni z jedną bramką przewagi.

Drugą część gry dobrze zaczęli zawodnicy z Wągrowca, po kilkunastu minutach oddali jednak inicjatywę przeciwnikom, którzy rozpoczęli konsekwentne budowanie przewagi. Gdy na siedem minut przed końcem świetnie dysponowany Mateusz Wiak dał KPR-owi prowadzenie różnicą czterech trafień było już wiadomo, że puchar zostanie w Legionowie. Duży udział w wygranej mieli także skuteczny Mateusz Zasikowski i świetnie spisujący się między słupkami Tomasz Rybicki.

KPR Legionowo - Nielba Wągrowiec 30:28 (16:15)

KPR: Rybicki, Szałkucki - Bulej 2, Olęcki 2, Zasikowski 5, Suliński, Gromek, Lisicki, Ciok 1, Milewski 2, Kolczyński 1, Pomiankiewicz 6, Wiak 5.

Nielba: Konczewski, N. Witkowski - Gierak 8, Obiała 1, Świerad 4, Tarcijonas 3, Tórz 1, Widziński 5, B. Witkowski, Biniewski 4, Krzyszeń 2.