Azoty ograły MMTS w meczu na szczycie (wyniki)

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Mężczyzn rozegrały trzy spotkania w ramach 7. kolejki. W meczu na szczycie Azoty Puławy pokonały przed własną publicznością MMTS Kwidzyn.

Sławomir Bromboszcz

Na wysokości zadania stanęły zespoły z Puław i Kwidzyn, które w sobotę zagrały o przysłowiowe "cztery" punkty. W pojedynku drużyn rywalizujących o miejsce na podium lepsi okazali się piłkarze ręczni Azotów. W pierwszej połowie zespoły toczyły niezwykle zaciętą walkę, żadnej z drużynie nie udało się "odskoczyć" i po 30 minutach gry tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 13:13. Początek drugiej odsłony należał do zawodników MMTS-u, którzy zdołali wypracować trzybramkowe prowadzenie 20:17. Później jednak inicjatywę przejęli gracze Azotów, którzy w końcówce zachowali więcej zimnej krwi, zwyciężając 30:28.

Emocji nie zabrakło również w Lubinie, bowiem punkty są bardzo potrzebne zarówno Zagłębiu, jak i Gaz-System Pogoni Szczecin. Spotkanie lepiej rozpoczęli Miedziowi, którzy szybko uzyskali prowadzenie 5:1. Później gra się wyrównała, do szatni Zagłębie zeszło ze skromną zalicza bramki 14:13. W drugiej połowie do 50 minuty zespoły toczyły wyrównaną walkę. Wówczas dość nieoczekiwanie na dwa trafienia "odskoczyli" zawodnicy Gaz-System Pogoni 26:24. Miedziowi zdołali się jednak podnieść po tym ciosie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę 29:27.

W Przemyślu nie było niespodzianki. Miejscowy beniaminek wciąż pozostaje jednym zespołem w PGNiG Superlidze bez zdobyczy punktowej. Tym razem szczypiorniści Czuwaju musieli uznać wyższość Chrobrego Głogów. Zawodnicy z Przemyśla bardzo ambitnie podeszli do pojedynku z nie najlepiej dysponowanym w ostatnim czasie rywalem. W pierwszej połowie drużyny toczyły wyrównaną walkę, o czym świadczy wynik 14:14. W drugiej części zawodów zawodnicy Chrobrego szybko uzyskali trzybramkowe prowadzenie, które bezpiecznie utrzymywali. Szczypiorniści Czuwaju nie byli w stanie odrobić strat, przegrywając 29:34.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:28 (13:13)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Przemysław Krajewski 8, Michał Szyba 6, Krzysztof Łyżwa 5, dla MMTS - Adrian Nogowski 8, Michał Daszek 5.

Czuwaj Przemyśl - SPR Chrobry Głogów 29:34 (14:14)
Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Paweł Stołowski 14, Radek Sliwka 5, Dariusz Kubisztal 3, dla Chrobrego - Radosław Jankowski, Tomasz Mochocki i Maciej Ścigaj po 6.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 29:27 (14:13) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Wojciech Gumiński i Michał Bartczak po 8, Dawid Przysiek 6, dla Pogoni - Wojciech Zydroń 7, Mateusz Zaremba 6, Jacek Wardziński 3.

PGNiG Superliga: Grupa Select