Efektowna Nielba i Gwardia (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z I ligi rozegrali spotkania 10. kolejki. Zwycięstwa odnieśli faworyci rozgrywek: KPR Legionowo, Gwardia Opole i Nielba Wągrowiec.

Sławomir Bromboszcz

W szlagierowym spotkaniu grupy A Wybrzeże Gdańsk pokonało Polski-Cukier Pomezanię Malbork. Podopieczni Igora Stankiewicza tylko w pierwszej połowie wysoko zawiesili poprzeczkę gdańszczanom, prowadząc po 20 minutach 12:10. Wybrzeża zdołało jednak przejąć inicjatywę i w drugiej połowie kontrolowało grę, zwyciężając 33:26.

Dwa punkty na swoim koncie zapisali także szczypiorniści KPR-u Legionowo, którzy nie mieli łatwej przeprawy w Kościerzynie. Sokołowi nie udało się przerwać passy porażek, podobnie jak GSPR-owi Gorzów Wlkp., który musiał uznać wyższość SMS-u ZPRP Gdańsk. W spotkaniu, którego stawką były "cztery" punkty zespół Meble Wójcik Elbląg nadspodziewanie ławo ograł w stolicy AZS Uniwersytet Warszawski.

W grupie B tym razem faworyci nie zawiedli, efektownie wygrywając swoje spotkania. Nielba Wągrowiec zdeklasowała AZS AWF Biała Podlaska 47:26, Gwardia Opole nie dała najmniejszych szans AZS UŁPŁ Łódź. Mocniej musieli się napracować piłkarze ręczni Śląska Wrocław, którym w pierwszej połowie dzielnie kroku dotrzymywali gracze SPR-u Tarnów 10:10. Ostatecznie jednak Wojskowi zwyciężyli wysoko 31:21.

W bezpośrednich pojedynkach drużyn środka tabeli górą również byli najczęściej gospodarze. Viret CMC Zawiercie odprawił z kwitkiem Ostrovię Ostrów Wlkp. AZS UT-H Radom, pomimo zmiany na stanowisku trenera, zatrzymał rewelacyjnego beniaminka z Kalisza. Niegościnni byli także gracze ŚKPR-u Świdnica pokonując Olimpię Piekary Śl. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera odnieśli szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie, którzy niespodziewanie pokonali na wyjeździe KSSPR Końskie.