Bundesliga: Kiel pogrążone! Pierwsza porażka Zebr od 19 miesięcy!

Do ogromnej sensacji doszło w niedzielnym spotkaniu 15. kolejki DKB Handball Bundesligi. Lider tabeli, ekipa THW Kiel przegrała na własnym parkiecie z MT Melsungen 25:29 (16:14)!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

"Każda seria kiedyś się kończy" - w przypadku THW Kiel powiedzenie to wydawało się jednak nie istnieć, bowiem zespół Alfreda Gislasona był niepokonany na krajowym podwórku od maja 2011 roku. W niedzielę, po 585 dniach seria ta została przerwana i to nie przez jednego z głównych rywali Zebr w walce o tytuł mistrzowski, a przez ligowego średniaka, MT Melsungen.

Początek meczu nie zwiastował jednak tak dużej sensacji. Kilończycy tak jak i w każdym ze spotkań spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, na przerwę schodząc z przewagą dwóch bramek (16:14). Problemy zaczęły się dopiero w 40. minucie, kiedy skazywani na pożarcie przyjezdni doprowadzili do remisu (18:18).

Potem na parkiecie dominował już tylko zespół Michaela Rotha. W bramce szalał były golkiper HSV Hamburg Per Sandström (17 interwencji!), w drugiej linii nie do zatrzymania był Michael Allendorf (7 bramek), a na kole fenomenalnie spisywał się Felix Danner (6 trafień). W 45. minucie Melsungen wyszło na prowadzenie 21:18 (pięć bramek pod rząd!), którego nie oddało już do końcowej syreny.

Dla kilońskiego zespołu była to pierwsza porażka o 4 maja 2011 roku, kiedy to w wyjazdowym meczu przegrali z SC Magdeburg (24:30). Na własnym parkiecie Zebry ostatni raz przegrały 6 kwietnia 2011 roku z Rhein-Neckar Löwen (31:33). Porażka sprawiła, że podopieczni Gislasona spadli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W drugim niedzielnym spotkaniu SG Flensburg-Handewitt po zaciętym meczu pokonał GWD Minden 30:29 (16:16). W barwach Wikingów bardzo dobre zawody rozegrał sprowadzony przed tygodniem Olafur Gustafsson, autor 5 bramek. Ważnym odnotowania jest także powrót na parkiety duńskiego skrzydłowego Lasse Svana Hansena (4 trafienia).

09.12.2012 - niedziela:
THW Kiel - MT Melsungen 25:29 (16:14)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 6, Daniel Narcisse 5, Marko Vujin, Gudjon Valur Sigurdsson - obaj po 4; dla Melsungen - Michael Allendorf 7, Felix Danner 6, Nenad Vucković 5.

GWD Minden - SG Flensburg-Handewitt 29:30 (16:16)
Najwięcej bramek: dla Minden - Nenad Bilbija 12, Aleksandar Svitlica 6, Dalibor Doder 5; dla Flensburga - Anders Eggert 6, Holger Glandorf, Olafur Gustafsson - obaj po 5.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Füchse Berlin - HSV Hamburg 37:27 (19:11)
TV 1893 Neuhausen - TBV Lemgo 21:23 (9:10)
HBW Balingen-Weilstetten - TV Grosswallstadt 30:24 (17:11)
TUSEM Essen - Rhein-Neckar Löwen 20:30 (8:14)
TuS N-Lübbecke - HSG Wetzlar 29:30 (13:18)
VfL Gummersbach - SC Magdeburg 24:37 (10:20)
Frisch Auf! Göppingen - TSV Hannover-Burgdorf 28:31 (13:17)

Terminarz 16. kolejki: 14.12.2012, godz. 19:45 - Rhein-Neckar Löwen - TV 1893 Neuhausen 15.12.2012, godz. 15:00 - SG Flensburg-Handewitt - Frisch Auf! Göppingen 15.12.2012, godz. 17:30 - SC Magdeburg - GWD Minden 15.12.2012, godz. 19:00 - MT Melsungen - HBW Balingen-Weilstetten 15.12.2012, godz. 19:00 - TSV Hannover-Burgdorf - TUSEM Essen 15.12.2012, godz. 20:15 - VfL Gummersbach - Füchse Berlin 16.12.2012, godz. 15:00 - TBV Lemgo - HSV Hamburg 16.12.2012, godz. 15:00 - TV Grosswallstadt - TuS N-Lübbecke 16.12.2012, godz. 17:30 - HSG Wetzlar - THW Kiel