Nieudany pościg Control Process-u - relacja z meczu SPR Tarnów - ŚKPR Świdnica

Tarnowscy piłkarze ręczni doznali piątej porażkę z rzędu. Mimo dobrej gry w drugiej części meczu, przegrali z drużyną ŚKPR Świdnica.

Łukasz Szostak

Pierwsze 10 minut meczu to gra bramka za bramkę, podczas której raz jeden, raz drugi zespół wysuwał się na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Michał Pułka. Dzięki trafieniom Marcina Janasa i Mikołaja Sygnarowicza, gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a następnie objęli prowadzenie. Od 15 minuty świetnie w bramce spisywał się świdnicki bramkarz, Tomasz Wasilewicz. To dzięki jego interwencjom goście wyprowadzali liczne kontrataki, które kończyli skrzydłowi. Bez kontuzjowanego Mikołaja Grzesika, słabo prezentował się atak pozycyjny Control Process-u. W tym czasie największe zagrożenie z drugiej linii stwarzał Marcin Niedojadło. Nie wystarczyło to jednak na utrzymanie kontaktu z rywalem. Świdniczanie kontrolowali grę i spokojnie powiększali przewagę. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:18.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie zapowiadał dużych emocji. Świdniczanie z łatwością zdobywali bramki, a ich przewaga w pewnym momencie wyniosła 11 bramek. Gorąco zrobiło się w 45 minucie meczu, gdy jeden z gości ostro sfaulował Marcina Niedojadłę. Ku zdziwieniu publiczności, przewinienie to nie było ukarane wykluczeniem. Zdarzenie to mocno zmobilizowało zawodników SPR-u, którzy zaczęli odrabiać straty. Trener Marcin Ogarek zdecydował się na indywidualne pokrycie dwóch rozgrywających, co sprawiło wiele problemów drużynie SKPR-u. Dzięki temu na 7 minut przed końcem spotkania, Control Process przegrywał już tylko dwoma bramkami. Świdniczanie zachowali jednak zimną krew i dwa punkty powędrowały na ich konto.

SPR Tarnów - ŚKPR Świdnica 27:31 (11:18)

SPR Tarnów: Nowak, Ciochoń, Barnaś - Niedojadło 7, Król 5, Wajda 4, Janas 3, Dutka 2, Siedlik 2, Sygnarowicz 1, Sokół 3, Hudzik, Kozioł

ŚKPR Świdnica: Wasilewicz, Szuszkiewicz - Piędziak 5, Mrugas 5, Kijek 5, Gałach 4, Pułka 4, Rogaczewski 3, Żubrowski 1, Bajkiewicz, Rutkowski, Orzłowski, Olejniczak

Sędziowali Kamil Dąbrowski, Sławomir Kołodziej (Kielce)