Ważne punkty Startu i KPR-u (wynik)

W sobotę po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiet wróciły piłkarki ręczne z PGNiG Superligi. Ze zwycięstwa cieszyły się m.in. szczypiornistki Startu Elbląg i KPR-u Jelenia Góra.

Sławomir Bromboszcz

Do skutku nie doszło spotkanie w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń Baltica miała podjąć Olimpię Beskid Nowy Sącz. Zespół z Nowego Sącza nie posiadał aktualnych badań lekarskich. W tej sytuacji drużyna ze Szczecina zwyciężyła walkowerem 10:0. Zespoły rozegrały spotkanie sparingowe. Mecz kontrolny zakończył się wygraną gości 30:26 (15:14).

Szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Tryb,. chciały nowy rok rozpocząć od sprawienia niespodzianki i odbić się od dna ligowej tabeli. Podopieczne Inny Krzysztoszek w pierwszej połowie dotrzymywały kroku Startowi Elbląg 12:12. W drugiej odsłonie ton rywalizacji nadawał już zespół z Elbląga, który prowadził różnicą nawet siedmiu bramek. Skończyło się na czterobramkowej różnicy 27:23.

W Jeleniej Górze na parkiet wybiegły zespoły rywalizujące o miejsce w najlepszej "ósemce", czyli prawo gry w fazie play-off. Do 40 minucie na parkiecie rządziły szczypiornistki Ruchu Chorzów, prowadząc 24:22. Podopiecznym Zenona Łakomego  nie udało się jednak "dowieźć" korzystnego rezultatu do końca zawodów. W końcówce jeleniogórzanki zdołały odrobić straty i wydrzeć rywalkom niezwykle cenne dwa punkty 36:34. Ruch do 8. miejsca traci już pięć punktów.

Do spotkania ważnego dla układu górnej części tabeli doszło w Koszalinie, gdzie miejscowa Politechnika gościła KSS Kielce. akademiczki okazały się mało gościnne i po wyrównanym spotkaniu pokonały kielczanki 32:30.

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 10:0

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:27 (12:12)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Joanna Waga 6, Aleksandra Mielczewska 6; dla Startu - Agnieszka Wolska 7, Iveta Matouskova 5.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów  36:34 (16:19)
Najwięcej bramek: dla KPR - Anna Mączka 9, Joanna Załoga 9; dla Ruchu - Natalia Lanuszny 8, Jovana Jovovic 7.

AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10) Najwięcej bramek: dla Politechniki - Aleksandra Kobyłecka i Tatiana Bilenia po 7; dla KSS - Kamila Skrzyniarz 10, Honorata Syncerz 8.