1/4 PP: Faworytki przypieczętowały awans

Szczypiornistki KPR Ruchu Chorzów, Vistal Łączpol Gdynia oraz Zagłębia Lubin przypieczętowały awans do Final Four Pucharu Polski. Stawkę finalistek dopełnia SPR Lublin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dziewięciobramkowa zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła szczypiornistkom KPR Ruchu Chorzów na wywalczenie awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Podopieczne Zenona Łakomego co prawda zaczęły rewanżowy mecz z KSS Kielce od stanu 0:4, jednak w 20 minucie wygrywały już 9:7. Niebieskie spokojnie kontrolowały przebieg gry do końcowych minut, remisując ostatecznie 29:29. Świetne zawody rozegrały Kamila Skrzyniarz i Monika Migała - obie po 10 bramek.

Swą przewagę z pierwszego starcia powiększyły jeszcze mistrzynie Polski, zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia. Szczypiornistki z Pomorza nie dały szans KPR-owi Jelenia Góra, gromiąc podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak 38:29. Za swój występ na wyróżnienie z pewnością zasłużyły Natasa Krnic (8 trafień) i Emilia Galińska (7 bramek).

Bardziej zacięty przebieg miało starcie w Elblągu, gdzie Start postawił bardzo trudne warunki KGHM Metraco Zagłębiu Lubin. Piłkarki Jerzego Cieplińskiego w 25. minucie prowadziły nawet 13:9, do szatni zeszły jednak z zaledwie jednobramkową przewagą. Po przerwie Miedziowe przejęły kontrolę nad wydarzeniami, na kilka minut przed końcem meczu osiągając trzybramkowe prowadzenie (26:23). Lubinianki do wygranej poprowadziła Kinga Byzdra (9 goli).

16.01.2013 - środa:

KSS Kielce - KPR Ruch Chorzów 29:29 (15:13)
Najwięcej bramek: dla KSS - Kamila Skrzyniarz 10, Joanna Drabik 6; dla Ruchu - Monika Migała 10, Kinga Grzyb 6.

Pierwszy mecz: 33:24 dla Ruchu.
Awans: KPR Ruch Chorzów.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 38:29 (20:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Natasa Krnic 8, Aleksandra Zych 6, Maria-Loredana Mateescu 6; dla KPR - Emilia Galińska 7, Mariola Wiertelak, Małgorzata Buklarewicz po 5.

Pierwszy mecz: 37:27 dla Vistalu.
Awans: Vistal Łączpol Gdynia.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:27 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Startu - Aleksandra Jędrzejczyk, Edyta Szymańska po 6, Agnieszka Wolska 5; dla Zagłębia - Kinga Byzdra 9, Anna Pałgan, Sabina Kobzar, Karolina Semeniuk-Olchawa, Vanessa Jelic po 3.

Pierwszy mecz: 36:22 dla Zagłębia.
Awans: KGHM Metraco Zagłębie Lubin.