Nielba gromi, Wielkopolska w natarciu (wyniki)

W sobotę na parkiet wybiegli tylko pierwszoligowi piłkarze ręczni z grupy B. Gwardia Opole i Nielba Wągrowiec odniosły przekonywujące zwycięstwa.

Sławomir Bromboszcz

W derbach Opolszczyzny zespół ASPR-u Zawadzkie planowo uległ Gwardii Opole. Zespół Marka Jagielskiego po pierwszej połowie prowadził już 20:12. W drugiej odsłonie waleczni zawadczanie zdołali jednak zniwelować starty do dwóch bramek. Gwardia na więcej rywalom nie pozwoliła, zwyciężając 34:27. Nielba Wągrowiec zdemolowała AZS UŁPŁ Łódź, wygrywając różnicą 20 bramek! Tylko w pierwszej połowie Akademicy byli równorzędnym rywalem dla spadkowicza z PGNiG Superligi.

Więcej emocji dostarczyły pozostałe pojedynki. W Białej Podlaskiej doszło do spotkania, którego stawką były "cztery" punkty. Akademicy po udanym kwadransie stracili inicjatywę i szybko SPR Tarnów wypracował wysokie prowadzenie. Beniaminek z Małopolski odniósł pewne zwycięstwo 29:24 i wywalczył cenne punkty. Niezwykle zacięty bój stoczyły Olimpia Piekary Śląskie i MKS Kalisz. Lepsi okazali się gracze z Kalisza, którzy w drugiej połowie zdołali wypracować kilkubramkowe prowadzenie.

Kiepsko rundę rewanżową rozpoczęli szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica, którzy po raz kolejny nie zdołali odnieść zwycięstwa. Tym razem zespół Krzysztofa Mistaka musiał uznać wyższość Ostrovii Ostrów Wlkp. Drużyna z Wielkopolski przez niemal całe zawody nadawała ton rywalizacji. W 50 minucie ŚKPR zdołał objąć 19:18, jednak w końcowym rozrachunku lepsza okazała się Ostrovia 27:21.