Zobacz klęskę rywala Vive w hicie ligi węgierskiej (wideo)

Pick Szeged jest przeciwnikiem Vive Targów Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów. Podopieczni Laszlo Skaliczki przegrali szlagierowe spotkanie w lidze węgierskiej z MKB Veszprém 22:30. Zobacz wideo z tego meczu.

Paweł Nowakowski

Przed pojedynkiem w Veszprem Arena obie drużyny w ligowej tabeli dzielił raptem punkt, a atmosferę podgrzewał fakt, że jesienią szczypiorniści Pick Szeged, z którymi Vive Targi Kielce stoczą bój o ćwierćfinał Ligi Mistrzów, triumfowali z MKB Veszprém 31:24. Podopieczni Carlosa Ortegi wzięli srogi rewanż za ubiegłoroczną porażkę, a sam mecz okazał sie jednostronnym widowiskiem.

Przyjezdni pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 7. minucie, a jej autorem był Rajko Prodanović. Pick Szeged już do przerwy przegrywało różnicą czterech bramek. Po zmianie stron triumfatorzy grupy B tegorocznej edycji Champions League rozbili w drobny mak zespół Laszlo Skaliczki, systematycznie powiększając prowadzenie - 21:14 (40').

Po trafieniu skrzydłowego Cristiana Ugalde w 56. minucie było już 28:18 dla obrońców mistrzowskiego tytułu. W samej końcówce gospodarze mocno spuścili z tonu, dzięki czemu przyjezdni zmniejszyli rozmiary porażki do ośmiu bramek.

MKB Veszprém - Pick Szeged 30:22 (13:9)

MKB Veszprém: Fazekas - L. Nagy 5, Jamali 4, Csaszar 4 (1k), Sulić 3, Laluska 3, Ugalde 2. T. Ivancsik 2, Rodriquez 2, Schuch 1, Terzić 1, Gulyás 1, G. Ivancsik, Pesić.
Kary: 14 minut