Thriller w Głogowie dla zabrzan! Efektowne Vive (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali trzy spotkania w ramach 20. kolejki. W Głogowie miejscowy Chrobry musiał uznać wyższość NMC Powenu Zabrze.

Sławomir Bromboszcz

Vive Targi Kielce bez najmniejszych kłopotów pokonały na wyjeździe AZS Czuwaj Przemyśl. Już po kwadransie gry mistrzowie Polski prowadzili 11:6. Zespół Bogdana Wenty bardzo dobrze prezentował się w pierwszych 30 minutach, o czym świadczy wynik 24:11. Po zmianie stron kielczanie kontrolowali losy pojedynku i systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Vive Targi odniosło efektowne zwycięstwo 47:26.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie w Głogowie, gdzie zaciętą walkę stoczyły zespoły Chrobrego i NMC Powenu Zabrze. Pojedynek fantastycznie rozpoczęli podopieczni Cezarego Winklera, którzy po 10 minutach gry prowadzili 7:1. W 25 minucie zabrzanie nadal mieli sześć bramek zaliczki 14:8, by 10 minut później przegrywać 17:15! Chrobry zaczął dużo lepiej prezentować się w obronie i zdobywał łatwe bramki z kontrataku. Ostatnie słowo należało jednak do zabrzan, który w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 31:30.

Gaz-System Pogoń Szczecin wyraźnie łapie wiatr w żagle, czego nie można powiedzieć o zespole Azotów Puławy. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawały Azoty, które w 27 minucie prowadziły już różnicą czterech bramek 16:12. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się szczecinianie. W bramce dobrze spisywał się Szymon Ligarzewski, natomiast w ataku spustoszenie siał Bartosz Konitz. Gaz-System Pogoń niespodziewanie rozbiła Azoty 37:29.

SPR Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze 30:31 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Mariusz  Gujski 6, Maciej Ścigaj 5; dla Powenu - Łukasz Kandora 9, Patryk Kuchczyński 5.

AZS Czuwaj Przemyśl - Vive Targi Kielce 26:47 (11:24)
Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Bogdan Olifierczuk 8, Mateusz Kroczek i Maciej Kubisztal po 4, dla Vive Targów - Bartłomiej Tomczak i Mateusz Jachlewski po 8, Rastko Stojkovic 6.

Gaz-System Pogoń Szczecin - KS Azoty Puławy 37:29 (15:16) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Bartosz Konitz 11, Wojciech Zydroń i Michal Bruna po 6, Mateusz Zaremba i Jacek Wardziński po 5, dla Azotów - Piotr Masłowski 7, Przemysław Krajewski 6, Michał Szyba 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select