Warmia zatrzymana w Elblągu, porażka Wolsztyniaka (wyniki)

W sobotę trzy spotkania w ramach 21. kolejki rozegrali szczypiorniści z I ligi grupy A. Zespół Meble Wójcik Elbląg pokonał Warmię Traveland Olsztyn.

Sławomir Bromboszcz

W najciekawszy spotkaniu 21. kolejki drużyna Meble Wójcik Elbląg nadspodziewanie łatwo pokonała Warmię Traveland Olsztyn. To zespół Krzysztofa Maciejewskiego przystępował do tego meczu w roli faworyta, jednak już po pierwszej połowie elblążanie prowadzili 16:10. W drugiej części zawodów gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie, w 55. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 25:21. Ostatecznie Meble Wójcik zwyciężyły 26:25.

W Wolsztynie miejscowy Wolsztyniak niespodziewanie uległ Vetrex Sokołowi Kościerzyna. Spotkanie zgodznie z oczekiwaniami, pomimo różnicy lokat jaka dzieli w tabeli zespoły, było niezwykle wyrównane. W pierwszej połowie inicjatywę posiadali goście, jednak do szatni zespoły zeszły przy rezultacie remisowym 15:15. W drugiej połowie gracze Sokoła ponownie wypracowali przewagę i odnieśli cenne zwycięstwo 36:30.

W pojedynku drużyn walczących o utrzymanie "cztery" punkty zdobył Real Astromal Leszno, który pokonał Grunwald Poznań. Wojskowi zagrają zatem najprawdopodobniej w barażu o utrzymanie. W niedzielę rozegrane zostanie ostanie spotkanie 21. kolejki. Wybrzeże Gdańsk podejmie AZS Uniwersytet Warszawski.

21. kolejka Wolsztyniak Wolsztyn - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:36 (15:15) Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 37:33 (19:12) Meble Wójcik Elbląg - Warmia-Traveland Olsztyn 26:25 (16:10) Wybrzeże Gdańsk - AZS Uniwersytet Warszawski - 24.03 godz. 17:00 Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do-Spójnia Gdynia 29:32 (10:15) KPR Legionowo - GSPR Gorzów Wlkp. 10:0 (0:0) SMS ZPRP Gdańsk - pauzuje