MKS Kalisz tuż za podium, męczarnie Śląska (wyniki)

Piłkarze ręczni z I ligi w niedzielę dokończyli 22. kolejkę spotkań. W grupie B pojedynek na szczycie pomiędzy Viretem CMC Zawiercie a MKS-em Kalisz zakończył się zwycięstwem gości.

Sławomir Bromboszcz

We Wrocławiu miejscowy Śląsk niespodziewanie musiał się mocno napracować, by zdobyć dwa punkty w konfrontacji z walczącym o utrzymanie ASPR-em Zawadzkie. Piłkarze ręczni z Opolszczyzny, który ostatnie spotkania przegrywali z kretesem, tym razem zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Inicjatywę przez całe zawody posiadali Wojskowi, jednak nie potrafili wypracować bezpiecznego prowadzenia. Dopiero w końcówce wrocławianie przypieczętowali swoje zwycięstwo.

W Zawierciu zmierzyły się zespoły rywalizujące o 4. miejsce w ligowej klasyfikacji. Pojedynek Viretu z MKS-em Kalisz obfitował w zwroty akcji. Po 10 minutach gry goście prowadzili wysoko 8:4, jednak to zawiercianie zeszli do szatni z zaliczką dwóch trafień 19:17. Po zmianie stroń inicjatywę przejęli kaliszanie. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 10 minutach, w których zdecydowanie lepiej prezentowali się gracze MKS-u, odnosząc cenne zwycięstwo.

Polski Cukier-Pomezania Malbork pokonała w stolicy tamtejszy Uniwersytet. Zwycięstwo podopiecznym Igora Stankiewicza nie przyszło jednak łatwo. Walczący o utrzymanie Akademicy tanio skóry nie sprzedali. W pierwszej połowie warunki dyktowała Pomezania, która tę część gry zakończyła prowadzeniem 14:9. Po zmianie stron warszawianie zdołali odrobić straty, w końcówce jednak ponownie lepiej zaprezentowała się Pomezania, która odniosła ważne zwycięstwo.