Wygrana Zagłębia po ciężkim boju (relacja)

Piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie 2007/08. W meczu 2. kolejki lubinianki wygrały w Gdyni z miejscowym Łączpolem 26:23, choć do przerwy przegrywały 10:11.

Łukasz Lemanik

Spotkanie w Gdyni zapowiadało się niezwykle ciekawie i takie też było. Niemal przez cały czas wynik oscylował w okolicach remisu. Do przerwy gdynianki były lepsze, ale tylko o jedną bramkę. W drugiej odsłonie spotkania podopieczne Bożeny Karkut odrobili straty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca, wygrywając różnicą trzech bramek, 26:23.

- To był bardzo trudny mecz. Rywali wysoko zawiesiły nam poprzeczkę, jednak pomimo, iż do przerwy wynik nie był dla nas korzystny, potrafiliśmy odwrócić losy spotkania i wygrać. Znakomite zawody rozegrała Monika Gunia, która zdobyła dla nas 8 bramek - podsumowuje spotkanie Zbigniew Rutka, II trener Interferii Zagłębia Lubin.

Łączpol Gdynia - Interferie Zagłębie Lubin 23:26 (11:10)

Łączpol: Shyverska, Jurkowska - Stachowska 6, Aleksandrowicz 5, Andrzejewska 4, Szejerka 3, Musiał 2, Wasak 2, Sulżycka 1, Szott.

Interferie: Czarna - Gunia 8, Pielesz 6, Jacek 4,Obrusiewicz 3, Jakubowska 2, Jochymek 2, Semeniuk 1, Ciepłowska, Niedośpiał.