Szybkie 3:0 SPR-u - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin

Nie było niespodzianki w trzecim półfinałowym meczu między AZS Politechniką Koszalińską a SPR-em Lublin. Podopieczne Edwarda Jankowskiego pewnie zwyciężyły i zapewniły sobie awans do finału rozgrywek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach lubelskiego zespołu w progach Hali Globus, chyba nikt nie spodziewał się nagłej zmiany obrotu wydarzeń i odmienienia losów rywalizacji przez koszalińskie szczypiornistki. SPR przyjechał na północ kraju w roli zdecydowanego faworyta i powierzonemu mu zadaniu podołał, od pierwszych minut dominując boiskowe wydarzenia.

Akademiczki, mimo że jak zawsze liczyć mogły na wsparcie swojej publiczności, mecz zaczęły fatalnie, po pięciu minutach przegrywając już 5:1. Piłkarki trenera Edwarda Jankowskiego bez większych problemów wpisywały się na listę strzelczyń, Politechnika zaś z ogromnymi kłopotami rozgrywała każdy atak pozycyjny. W trakcie pierwszej połowy koszalinianki tylko raz poważniej zbliżyły się do przeciwniczek, w 25. minucie doprowadzając do stanu 12:15. Ostatnie pięć minut to jednak świetna gra SPR-u w obronie, a wykończające kontrataki Agnieszka Kocela i Małgorzata Majerek powiększyły prowadzenie przyjezdnych do siedmiu bramek (19:12).

Po zmianie stron rywalizacja przebiegała bez większych emocji i zwrotów akcji. W ekipie SPR-u niezłe zawody rozgrywała Valiantsina Nestsiaruk (zastąpiła Małgorzatę Stasiak, która w pierwszej połowie podkręciła kostkę), a szansę występu otrzymały też powracające do gry Edyta Danielczuk i Małgorzata Rola. Gospodynie zaś radzić musiały sobie bez Tatiany Bilenii i Moniki Odrowskiej, a cały mecz na ławce przesiedziała Sylwia Matuszczyk. Grające w drugiej połowie głównie rezerwowymi drużyny spokojnie rozgrywały swe ataki, a SPR niezmiennie utrzymywał dziewięcio- lub nawet i dziesięciobramkową przewagę.

Lublinianki zasłużenie zwyciężyły w Koszalinie i zameldowały się w finale rozgrywek ligowych. Tam zmierzą się najprawdopodobniej z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin, które po dwóch pierwszych meczach wygrywa z Vistalem Łączpol Gdynia 2:0. Przegrany tej rywalizacji zagra z Politechniką o brąz.

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 28:37 (12:19)

Politechnika: Szywerska, Piechnik - Kobyłecka 7, Dworaczyk 6, Lisewska 6, Chmiel 2, Muchocka 2, Nowicka 2, Dąbrowska 1, Koprowska 1, Łach 1.

SPR: Gawlik, Czarna - Majerek 8, Małek 8, Kocela 5, Nestsiaruk 5, Wojtas 5, Danielczuk 2, Rola 2, Stasiak 1, Wilczek 1, Konsur, Mihdaliova, Wojdat

Kary: Politechnika - 4 min. (Muchocka, Koprowska - po 2 min.); SPR - 6 min. (Małek - 4 min., Mihdaliova - 2 min).

Sędziowali: Marek Baranowski oraz Bogdan Lemanowicz (woj. mazowieckie).