NMC Powen zagra o 5. miejsce, Chrobry spuścił Miedź do I ligi

SPR Chrobry pokonał Zagłębie Lubin i zapewnił sobie miejsce barażowe, spuszczając do I ligi Siódemkę Miedź Legnica. W drugim piątkowym meczu NMC Powen wygrał z Gaz-System Pogonią i zagra o 5. miejsce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zabrzanie byli faworytem piątkowego rewanżu z ekipą Portowców. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Szczecinie ekipa Cezarego Winklera przystępowała do meczu na własnym parkiecie z jednobramkową zaliczką. Szybko grający szczecinianie zaskoczyli jednak Powen w pierwszych minutach spotkania, po kwadransie wygrywając 11:7. Zabrzanie systematycznie odrabiali straty i już w 38. minucie przegonili rywali, nie oddając prowadzenia do ostatniego gwizdka. Po raz kolejny gwiazdą zabrzańskiej siódemki był Mariusz Jurasik, który 9 razy wpisywał się na listę strzelców. NMC zagra o 5. miejsce, Gaz-System Pogoń czeka zaś walka o siódmą lokatę na koniec sezonu.

NMC Powen Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin 35:33 (16:18)
Pierwszy mecz: 29:28 dla Powenu.

Najwięcej bramek: dla Powenu - Mariusz Jurasik 9, Patryk Kuchczyński 6, dla Pogoni - Jacek Wardziński 8, Michal Bruna 7.

Faza play-out:

Dla Miedziowych, którzy bezpieczne miejsce w ligowej tabeli zapewnione mieli kilka kolejek temu, piątkowy mecz nie miał większego znaczenia. Fakt ten skrzętnie wykorzystali walczący o uniknięcie spadku głogowianie. Zespół Krzysztofa Przybylskiego dyktował warunki meczu od pierwszych minut, już w 9. minucie prowadząc 6:4. Świetnie spisywał się Sebastian Zapora i to głównie za jego sprawą przed przerwą przewaga SPR Chrobrego sięgnęła trzech bramek (15:12). Po zmianie stron do głosu poczęli dochodzić przyjezdni, w 51. minucie doprowadzając nawet do remisu 27:27. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrywali 32:29.

Chrobry zapewnił sobie 10. miejsce w tabeli, spuszczając do I ligi Siódemkę Miedź Legnica. Głogowianie, by pozostać w gronie klubów PGNiG Superligi, będą musieli w barażowym dwumeczu pokonać kogoś z dwójki Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk.

SPR Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 32:29 (15:12)

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki