Lider poległ w Lubinie (relacja)

Piłkarzom ręcznym Zagłębia Lubin w pełni udało się zrehabilitować za sobotnią przegraną z AZS-em Gdańsk. W środę podopieczni Jerzego Szafrańca, po ciekawym i emocjonującym spotkaniu, pokonali byłego już lidera ekstraklasy Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski 29:26 (15:14).

Łukasz Lemanik

Gorzej dla Zagłębia zacząć się chyba nie mogło. W trzy minuty lubinianie stracili cztery bramki, nie rzucając żadnej, do tego rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Tomczak. To były jednak dobre złego początki. Kolejne trzy bramki były autorstwa gospodarzy i zrobiło się 3:4. Chwilę później Kiperowi udało się jeszcze odskoczyć na trzy bramki - 6:3, ale do końca pierwszej połowy nieznaczna przewaga leżała po stronie gospodarzy. W 14. minucie lubinianie doprowadzili do remisu po 6, a trzy minuty później wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu 8:7. Podopiecznym Jerzego Szafrańca nie udało się jednak uzyskać bezpiecznej przewagi i choć na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy prowadzili różnicą dwóch bramek, to do przerwy na tablicy wyników było 15:14 dla gospodarzy. Niezwykła skutecznością w tej części spotkania popisał się Tomasz Kozłowski, który zdobył aż 8 bramek.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się po myśli Zagłębia. Dziesięć minut po wznowieniu gry i skutecznie wykańczanych kontrach przez Bartłomieja Tomczaka przewaga podopiecznych Jerzego Szafrańca wynosiła już cztery trafienia - 20:16. Zawodnicy Kipera starali się zniwelować straty, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę Zagłębie i świetnie dysponowanego Adama Malchera. Jeszcze w 47. minucie lubinianie prowadzili 22:19 i wydawało się, że spokojnie "dowiozą" wynik do końca. Goście nie zamierzali jednak składać broni i w kilka minut odrobili straty. W 50. minucie był już remis 22:22, a chwilę później Kiper wyszedł na prowadzenie. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. W 55. minucie i bramce Pawła Adamczaka Zagłębie odzyskało prowadzenie, którego nie oddało już do końca.

MKS Zagłębie Lubin - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb.29:26 (15:14)

Zagłębie: Malcher, Zaprutko - Niedośpiał, Motylewski, Zadura, Rosiek, Steczek, Tomczak 8, Paweł Adamczak 2, Skalski 2, Kozłowski 11, Migała 2, Anuszewski, Kieliba 4.

Kiper: Ner, Matulski - Miszka 7, Bodasiński 1, Piętak 1, Jankowski 2, Zinchuk 5, Jakub Płócienniczak 1, Różański 3, Matyjasik 1, Białaszek 5, Dominik Płócienniczak, Biłko, Kempys.

Kary:
Zagłębie: 12 min.
Kiper: 10 min.

Sędziowali: Piotr Bejnar (Ustroń), Jacek Moskalczyk (Żarówka); Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki (Poznań).
Widzów: ok. 500

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.