Ostrovia po pierwszym tygodniu treningów. Znamy jej plany sparingowe

Szczypiorniści KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Najbardziej we znaki dała im się wysoka temperatura.

Dawid Bilski
Dawid Bilski

W hali Gimnazjum nr 4, gdzie trenują biało-czerwoni nie ma klimatyzacji i zawodnicy wylewali na parkiecie siódme poty. - Można powiedzieć, że mieliśmy wręcz patelnię na hali. Nikt jednak nie załamuje rąk i ćwiczymy bardzo ciężko. Te pierwsze dni były na pewno ciężkie. Dużo biegaliśmy. Jednak to jest normalne w okresie przygotowawczym. Musimy odpowiednio naładować akumulatory, aby w trakcie sezonu żadnemu z nas nie brakowało sił - mówi Filip Tarko, bramkarz ostrowskiego zespołu.

W zajęciach prowadzonych przez Witolda Rojka każdego dnia uczestniczyła grupa około 20 zawodników. W trakcie letniej przerwy z ostrowskim klubem, który boryka się z problemami finansowym rozstało się kilku graczy. Większość graczy z kadry z minionego sezonu jednak postanowiła dalej bronić barw Ostrovii. - Zostali zawodnicy którzy chcą walczyć i są wierni biało-czerwonym barwom. Mimo, że odeszło kilku zawodników to będziemy wychodzić na parkiet walczyć. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Może bez wielkich gwiazd i nazwisk stworzymy kolektyw, który będzie widoczny na boisku i pomoże nam on w odnoszeniu zwycięstw - mówi Piotr Kierzek, obrotowy ostrowskiej siódemki.

Jak wiadomo kilka tygodni trener Rojek objął drużynę seniorów Ostrovii. Teraz każdy gracz chce na treningach i czekających zespół meczach sparingowych wypaść jak najlepiej by zapunktować u nowego szkoleniowca. - Każdy ma teraz nową kartę. Trenujemy bardzo ciężko aby pokazać się trenerowi. Mam nadzieję, że współpraca będzie przebiegała bardzo dobrze - zakończył Tarko.

Tymczasem znany jest plan gier kontrolnych Ostrovii. Biało-czerwoni w ostatniej dekadzie sierpnia zagrają 4 sparingi z: MKS-em Wieluń (21.08), Spartą Oborniki Wielkopolskie (23.08), Arot Tęczą Leszno (28.08) i Zagłębiem Lublin (30.08).

Pierwszy trening szczypiornistów Ostrovii

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×